Trwa rekrutacja na Podyplomowe Studia Formacji Biblijnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Trwa rekrutacja na Podyplomowe Studia Formacji Biblijnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
(fot. Green Chameleon / Unsplash)
Informacja prasowa

Wciąż jeszcze trwa rekrutacja na Podyplomowe Studia Formacji Biblijnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - nowy rok akademicki rozpocznie się już w październiku.

Podyplomowe Studia Formacji Biblijnej na UKSW to dwuletni program (4 semestry), dzięki któremu na nowo odkryjesz i poznasz Biblię. Jest to oferta studiów zaocznych kierowana do osób z wykształceniem wyższym. Zajęcia prowadzone będą tylko w soboty.

Celem Podyplomowych Studiów Formacji Biblijnej jest zarówno przygotowanie kompetentnej kadry do animacji duszpasterstwa biblijnego. W tym celu, w toku studiów uczestnicy otrzymają podstawowe wiadomości o Biblii, środowisku jej powstania, kulturach, które na nią wpłynęły oraz o wpływie kulturowym samej Biblii; jak również propagowanie duchowej lektury Biblii, Lectio Divina, przygotowanie do głębszego przeżywania Liturgii Słowa oraz propagowanie katechezy biblijnej.

Dla kogo przeznaczone są studia? Można odpowiedzieć na to pytanie najprościej - dla każdego, kto chce coraz bardziej i coraz świadomiej żyć Biblią i ją zgłębiać. W szczególności wykłady są kierowane do:

  • liderów parafialnych grup biblijnych, którzy mieliby się zająć w parafiach jakąś formą przekazu biblijnego, animatorów ruchów kościelnych, chcących z większą łatwością wykorzystywać w swej posłudze Pismo Święte,
  • moderatorów grup parafialnych i modlitewnych, lektorów i innych ministrów Słowa Bożego, odpowiedzialnych za formację i animację życia wspólnego w domach zakonnych,
  • księży, którzy chcą organizować w swoich parafiach konferencje biblijne, kręgi biblijne i inne formy duszpasterstwa biblijnego,
  • nauczycieli oraz katechetów chcący pogłębić swoją wiedzę biblijną.

Program studiów na najbliższy rok:

DEON.PL POLECA

Corpus Paulinum - tło kulturowe Biblii Greckiej - metody pracy duszpasterskiej z Biblią - Dzieje Apostolskie - Listy katolickie - Pisma Janowe - Psalmy i literatura mądrościowa - Ewangelie - Biblia w wychowaniu - Biblia w kulturze zachodniej i kulturach świata.

W kolejnym roku:

Teologia Pisma Świętego - Pięcioksiąg - Prorocy - księgi historyczne Starego Testamentu - geografia i kultura starożytnego - Bliskiego Wschodu - historia Biblii - duchowość biblijna - Biblia i cyfryzacja.

Więcej informacji pod linkiem>>
Rekrutacja>>

Zapraszamy i zachęcamy do rekrutacji - pierwszy zjazd już 19 października!

***

KURSY JĘZYKA GRECKIEGO I HEBRAJSKIEGO

Równolegle z Podyplomowymi Studiami Formacji Biblijnej rusza szkoła języków biblijnych. Kursy językowe są dodatkową ofertą dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie języka biblijnego - greckiego i hebrajskiego. Celem kursu jest przygotowanie do samodzielnej lektury Pisma Świętego w językach oryginalnych.

Więcej informacji>>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Trwa rekrutacja na Podyplomowe Studia Formacji Biblijnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.