Trwają przygotowania do jubileuszu 100. rocznicy poświęcenia narodu polskiego Sercu Pana Jezusa

Trwają przygotowania do jubileuszu 100. rocznicy poświęcenia narodu polskiego Sercu Pana Jezusa
fot. Jezuici / YouTube
Jan Głąba SJ

Będzie się działo! W programie konkursy: rodzinny, dla młodzieży i grup parafialnych z cennymi nagrodami, muzyka: piosenka rap oraz panele online: dla dzieci "Przepiękne Królestwo" a dla młodzieży Uwielbienie transmitowane na żywo z Łodzi... Zobaczcie szczegóły akcji, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Was.

W tym roku obchodzimy 100-lecie zawierzenia Polski NSPJ. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was rodziców z dziećmi i dla młodzieży szereg inicjatyw, które pomogą Wam świętować razem z nami i na nowo odkryć kochające Serce Boga!

DEON.PL POLECAZaplanowaliśmy w ramach naszego programu "Serce Młodych" Trzy etapy świętowania. Oto szczegóły:

Konkursy

"Serce rodziny w Sercu Jezusa" - przygotujcie w zespołach rodzinnych pracę przedstawiającą hasło konkursowe. Do wyboru macie dwie formy: plastyczną i filmową. Na najlepsze zespoły czekają vouchery do Energylandii, rodzinne wyjście do kina, czy wciągająca familijna gra planszowa.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i szczegóły konkursu znajdziecie >>TUTAJ<<

"Dobrze widzi się tylko Sercem" - uczysz się w szkole podstawowej w klasach IV-VI, VII-VIII lub chodzisz do szkoły średniej? Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Przedstaw w jednej z trzech form (plastycznej, literackiej, filmowej) interpretację hasła konkursu w powiązaniu z Sercem Pana Jezusa i zgarnij cenne nagrody.

Za najlepsze prace przewidziano:

  • klasy IV – VI SP: vouchery do Empiku 250 zł, 150 zł i 50 zł.
  • klasy VII – VIII SP: czytnik Kindle, opaska typu Smartband i głośnik bluetooth
  • szkoły średnie: 500 zł, 300 zł i 200 zł

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i szczegóły konkursu znajdziecie >>TUTAJ<<

"W rytmie Serca" - czy w Twojej parafii działa jakaś grupa młodzieżowa? Jeśli jesteś jej członkiem, namów pozostałych kolegów i koleżanki i wystartujcie wspólnie w konkursie przygotowanym specjalnie dla Was.

W swoich wspólnotach przygotujcie akcję promującą kult Serca Bożego. Jej formą i miejscem prezentacji może być parafia, kościół czy ośrodek, przy którym się spotykacie lub z uwagi na wyzwania pandemii przestrzeń online. Przedmiotem pracy konkursowej jest przygotowanie sprawozdania ze stworzonej przez Was akcji w dowolnej formie.

Wiek członków grupy: szkoła podstawowa - szkoła średnia.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i szczegóły konkursu znajdziecie >>TUTAJ<<

Muzyka RAP

Specjalnie na nasz jubileusz powstanie piosenka rap, którą stworzy znany, lubiany i nagradzany raper - ksiądz Jakub Bartczak.

Dzień dziecka - panele online

Finalizacją naszej akcji "SERCE MŁODYCH" będą dwa panele online.

Dla dzieci specjalny odcinek "Przepięknego Królestwa", którego premiera odbędzie się w najbliższą sobotę po dniu dziecka - 5 czerwca 2021 r. Premiera będzie miała miejsce na portalu YouTube, a link do filmu opublikujemy na fanpage’u JEZUICI w POLSCE.

Dla młodzieży zostanie przygotowane specjalne spotkanie uwielbieniowe w ramach cyklu spotkań o nazwie "Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa" z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów w Łodzi. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo, a link opublikujemy na fanpage’u JEZUICI w POLSCE.

Oba spotkania poprowadzi znana nie tylko w Polsce wspólnota Mocni w Duchu.

***

PROGRAM ZNAJDZIECIE >>TUTAJ<< | WYDARZENIE NA FACEBOOKU ZNAJDZIECIE >>TUTAJ<<

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

Trwają przygotowania do jubileuszu 100. rocznicy poświęcenia narodu polskiego Sercu Pana Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.