Tusk na audiencji u papieża Franciszka 19 maja

Tusk na audiencji u papieża Franciszka 19 maja
(fot. PAP/Radek Pietruszka )
7 lat temu
KAI / slo

Premier Donald Tusk spotka się 19 maja na oficjalnej audiencji z papieżem Franciszkiem. Do spotkania ma dojść w trakcie wizyty premiera we Włoszech z okazji obchodów 70. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. O zamiarze złożenia wizyty w Watykanie poinformował sam premier Tusk po wczorajszym posiedzeniu Rady Ministrów.

Jak stwierdził, "jest rzeczą zupełnie naturalną, że premier polskiego rządu w czasie wizyty w Rzymie także stara się o spotkanie z papieżem, nie tylko jako głową Państwa Watykańskiego, ale z oczywistych względów".

Wymienił przy tym "związki Polski z Kościołem powszechnym są tak oczywiste, że jest rzeczą nienaturalną, gdybyśmy tej części tradycji polskiej wizyty w Rzymie nie wypełnili".

- Jak państwo być może pamiętacie, w poprzedniej kadencji właściwie rozpoczynałem swoje urzędowanie od wizyty w Rzymie, Watykanie i Wilnie. I to spotkanie z Benedyktem uważam za bardzo ważne, także z punktu widzenia Polski i interesu państwa polskiego - przypomniał Donald Tusk.

Premier poinformował, że podczas jego spotkania z Franciszkiem zostanie poruszona m.in. kwestia wizyty papieża na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 r., gdyż wydarzenie to będzie wymagało współpracy Kościoła z administracją rządową. - Są więc naprawdę poważne powody i duchowe i polityczne, żeby tę wizytę w Watykanie odbyć - powiedział Donald Tusk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tusk na audiencji u papieża Franciszka 19 maja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.