Twitter zabrał papieżowi Franciszkowi niebieski znaczek weryfikacyjny. Co to oznacza?

Twitter zabrał papieżowi Franciszkowi niebieski znaczek weryfikacyjny. Co to oznacza?
fot. DENYS PRYKHODOV / Depositphotos
PAP / pk

Twitter zaczął usuwać niebieskie symbole oznaczające, że konto istotnie należy do podpisującej się pod nim osoby. W czwartek swój znaczek stracił papież Franciszek - poinformował portal NBC News. Poza głową kościoła katolickiego straciły je także rzesze innych, w tym Bill Gates, Kim Kardashian, Oprah Winfrey czy dziennikarka CNN Christiane Amanpour.

Twitter wprowadził niebieskie znaczki weryfikacyjne w 2009 roku w rezultacie pozwu, jaki przeciw platformie wytoczył menadżer sportowy Tony La Russa, pod którego konto ktoś się podszył. Niebieski symbol był odtąd dowodem autentyczności konta i oznaką statusu, miały go zarówno organizacje publiczne, jak i najbardziej znane postaci świata rozrywki, sportu i mediów.

Jednak kiedy Elon Musk przejął w ubiegłym roku platformę, zapowiedział przyznawanie niebieskich znaczków tylko tym, którzy zamówią - i opłacą - subskrypcję usługi (koszt to 8 dolarów miesięcznie).

W czwartek firma zaczęła wycofywać stare, darmowe, niebieskie znaczki. "Pojawiły się obawy, że Twitter odbiera kolejne narzędzie, pozwalające odróżniać autentycznych posiadaczy kont, od podszywających się pod nich oszustów" - napisał portal NBC. Proces przebiegał nie bez problemów: jedni użytkownicy stracili znaczki - choć nie powinni, inni je zyskali - choć za nie nie zapłacili.

"Żegnaj, niebieski znaczku. Odtąd, jakże żałośnie, weryfikować mnie będą zaledwie przyjaciele i bliscy" - podsumował swoją stratę jeden z cytowanych przez portal użytkowników.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Koniec starego świata. Początek nowego konserwatyzmu?

Chrześcijańskie wartości, które określały styl życia, właśnie odsuwane są w cień. Europa weszła na drogę realnej wielokulturowości i pewne jest, że agresja Rosji na Ukrainę pokrzyżowała szyki tym, którzy...

Skomentuj artykuł

Twitter zabrał papieżowi Franciszkowi niebieski znaczek weryfikacyjny. Co to oznacza?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.