Tydzień Miłosierdzia Bożego. W Wilnie msze po polsku, które można śledzić online

Tydzień Miłosierdzia Bożego. W Wilnie msze po polsku, które można śledzić online
Fot. Dan-Marian-Stefan Doroghi / Unsplash
KAI / kb

Niedziela Wielkanocy rozpoczęła w Wilnie Tydzień Miłosierdzia, który potrwa do 24 kwietnia, czyli święta Bożego Miłosierdzia. W wileńskim sanktuarium znajduje się jedyny obraz Jezusa Miłosiernego namalowany za życia św. siostry Faustyny. Msze z sanktuarium w Wilnie w języku polskim o 7.00 i 15.00 (według czasu polskiego) można śledzić online. Mszę o godzinie 15.00 poprzedza Koronka odmawiana po polsku.

Otaczany wielkim kultem wizerunek Jezusa Miłosiernego w Wilnie jest jedynym obrazem namalowanym za życia św. siostry Faustyny i według jej wskazówek, udzielanych malarzowi Eugeniuszowi Kazimirowskiemu. Cudowny obraz z napisem: „Jezu, ufam Tobie” powstał w 1934 r. Różni się od kopii spopularyzowanych w Polsce przede wszystkim tym, że Jezus patrzy w dół. Jak zapisała siostra Faustyna w „Dzienniczku”: „Spojrzenie moje z tego obrazu jest takie jako spojrzenie z krzyża.” (Dz. 326).

Tydzień Miłosierdzia Bożego w Wilnie

Msze święte w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Wilnie odprawiane są w języku litewskim i dwie w języku polskim – o godz. 8.00 i 16.00, czyli według czasu polskiego odpowiednio o 7.00 i 15.00. Transmisje online Mszy i modlitw w sanktuarium można śledzić na stronie: (https://www.youtube.com/channel/UCTZSvAhDDrQvNiTZ5c7l1wA)

Poza godzinami Mszy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Ponadto podczas całodobowego czuwania jest odmawiany Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego (o godz. 14.45 – po polsku) i Liturgia godzin.

W sobotę, 23 kwietnia, o godz. 21.00 odbędzie się Ekumeniczna Droga Światła. Procesja przejdzie z Ostrej Bramy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 24 kwietnia, Mszę św. o godz. 12.00 będzie celebrował metropolita wileński, arcybiskup Gintaras Grušas. Mszę św. w języku polskim o godz. 15.30 (14.30 – wg czasu polskiego) odprawi biskup pomocniczy archidiecezji wileńskiej Arūnas Poniškaitis.

Sanktuarium, w którym znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego mieści się na ul. Dominikańskiej 12, tuż obok kościoła Świętego Ducha, gdzie na liturgii w języku polskim gromadzą się Polacy.

Wierni zapraszani są również do odwiedzenia domu, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska (ul. V. Grybo 29a). W Tygodniu Miłosierdzia domek można zwiedzać w godz. od 10.00 do 18.00.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Kult miłosierdzia Bożego zawdzięczamy świętej Faustynie, która będąc zakonnicą w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia Bożego, opisywała swoje wizje mistyczne wraz z poleceniami kierowanymi do niej przez Jezusa. Zapisała  je z wielką pieczołowitością  w „...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tydzień Miłosierdzia Bożego. W Wilnie msze po polsku, które można śledzić online
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.