Z Suwałk do Wilna. Pielgrzymi dotarli do Matki Boskiej w Ostrej Bramie

Z Suwałk do Wilna. Pielgrzymi dotarli do Matki Boskiej w Ostrej Bramie
Abp Stanisław Gądecki podczas mszy św. w Ostrej Bramie na zakończenie pielgrzymki z Suwałk do Wilna (fot. YouTube/Suwałki Parafia Matki Bożej Miłosierdzia)
KAI/mk

Ponad 200 pielgrzymów pokonało trasę z Suwałk do Wilna, przed obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej. Pokonali 300 km i za przeżyty czas rekolekcji w drodze podziękowali leżąc krzyżem przed cudownym wizerunkiem.

Po 10 dniach wędrówki 31. Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Wilna dotarła dziś do sanktuarium Matki Miłosierdzia w wileńskiej Ostrej Bramie. W tegorocznym wydarzeniu uczestniczyły jedynie osoby zaszczepione na Covid-19 i ozdrowieńcy.

Zwieńczeniem pielgrzymowania była wspólna Msza św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie, której przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Homilię do pielgrzymów wygłosił bp Jerzy Mazur. „Nie przestraszyliście się pandemii koronawirusa. Zeszliście z kanapy i weszliście w pielgrzymie buty, by pielgrzymując pokonać kolejny etap w życiu razem z Maryją i z Chrystusem” – mówił biskup ełcki.

Duchowny podkreślił, że „od Jezusa zawsze odchodzi się przepełnionym miłością, miłosierdziem, nadzieją, pokojem. Tak też od Matki zawsze wychodzi się wysłuchanym”.

DEON.PL POLECA

- Nasze pielgrzymowanie się nie kończy, a dopiero zaczyna, bo wszystko czego doświadczyliśmy w czasie tych rekolekcji w drodze, ma w nas pracować – powiedział ks. Michał Słojewski SDB, który po raz pierwszy kierował suwalską pielgrzymką.

Suwalska pielgrzymka po raz pierwszy wyruszyła do Ostrej Bramy w 1991 r., po odzyskaniu przez Litwę niepodległości. Kult Matki Ostrobramskiej od stuleci rozwijał się nie tylko wśród Polaków, ale także Litwinów, Łotyszy, Białorusinów i Ukraińców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. (Dzienniczek św. siostry Faustyny,47)

Bogato ilustrowany album wydany z okazji:

  • 100...

Skomentuj artykuł

Z Suwałk do Wilna. Pielgrzymi dotarli do Matki Boskiej w Ostrej Bramie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.