Tysiąc koszyczków wielkanocnych dla potrzebujących

Tysiąc koszyczków wielkanocnych dla potrzebujących
Fot. depositphotos.com
8 miesięcy temu
KAI /kb

Działające na terenie diecezji płockiej Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS przekazało tysiąc koszyczków wielkanocnych z żywnością seniorom, osobom samotnym i bezdomnym.

"Mimo pandemii realizujemy naszą misję pomagania" – powiedział Michał Jaros, wiceprezes stowarzyszenia.

W ramach akcji „Koszyczek Wielkanocny dla Seniora” tysiąc koszyczków trafiło do mieszkańców Płocka i Mławy w diecezji płockiej. Zostały one wypełnione domowymi potrawami, przygotowanymi w restauracjach „Gary Babci Krysi”, prowadzonych przez Stowarzyszenie Aktywny Senior.

Trafiły do seniorów, osób bezdomnych, samotnych oraz osób, którzy uczestniczą w akcji „Zawieszony obiad”. Osób tych najczęściej nie stać jest na przygotowanie wielkanocnego śniadania.

W koszyczkach znalazły się m.in. wędliny, pasztet, sałatka jarzynowa, pieczywo, żurek, kiełbasa biała, ćwikła z chrzanem i mazurek. Koszt jednego koszyczka, to wartość około 55 zł.

W czasie pandemii koszyczki zastąpią śniadanie wielkanocne, które w minionych latach organizowało stowarzyszenie.

"W obecnej, trudnej sytuacji jesteśmy myślą i sercem przy seniorach, osobach potrzebujących pomocy. Wielkanocne koszyczki, to wyraz pamięci i troski o to, aby osoby samotne wiedziały, że mimo izolacji i obostrzeń jesteśmy dla nich i z nimi. Dalej działamy i realizujemy naszą misję pomagania" – powiedział Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS działa od 2015 r. Najpierw powstało w Mławie w diecezji płockiej, z myślą o osobach starszych i samotnych. 30 marca 2019 r. powstała filia stowarzyszenia w Płocku.

W diecezji stowarzyszenie liczy ponad 10 tysięcy członków. Stowarzyszenie jednoczy seniorów i zwiększa ich aktywność w lokalnych środowiskach, proponując i organizując różnorodne formy działalności.

Seniorzy spotykają się i działają w przestrzeni kulturotwórczej, artystycznej, turystycznej, naukowej, profilaktycznej, międzypokoleniowej.

W Płocku stowarzyszenie prowadzi restaurację „Gary Babci Krysi” oraz sale zajęciowe Centrum Aktywnego Seniora. Na bezpłatne obiady w restauracji mogą liczyć najbardziej potrzebujący mieszkańcy miasta, nie tylko seniorzy.

W 2020 r. Stowarzyszenie AS nie mogło zorganizować tradycyjnej Wigilii dla seniorów, zazwyczaj z udziałem kilkuset osób.

Nie zostawiło ich jednak bez pomocy: przed Bożym Narodzeniem przygotowało i rozdało około tysiąca paczek żywnościowych oraz ciepłą odzież seniorom w Płocku i Mławie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ
18,83 zł
26,90 zł

W nagranych rozważaniach Autor, odwołując się do własnego doświadczenia oraz świadectw świętych, mistyków, ludzi wielkiej wiary, dzieli się przekonaniem, że więź z Chrystusem – mistyczna zażyłość z Nim – jest w zasięgu naszych serc i...

Skomentuj artykuł

Tysiąc koszyczków wielkanocnych dla potrzebujących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.