Tysiąc młodych ludzi na religijnym festiwalu w Kokotku

Tysiąc młodych ludzi na religijnym festiwalu w Kokotku
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Spodziewamy się rekordu frekwencji w 5-letniej historii festiwalu. Przed sceną może pojawić się około 1000 uczestników. Będą z nami Roksana Węgiel, Luxtorpeda, Kamil Bednarek i Tau – powiedział Family News Service rzecznik prasowy Festiwalu Życia w Kokotku Szymon Zmarlicki. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4–10 lipca w Kokotku niedaleko Częstochowy.

„W dzisiejszych trudnych czasach wielu młodych ludzi ma spory lęk przed autentycznym wyrażaniem siebie, panicznie boją się oceny innych. W Kokotku zobaczą swoich rówieśników, którzy wierzą tak samo jak oni i przed którymi nie muszą niczego udawać" – zaznaczył rzecznik prasowy wydarzenia.

DEON.PL POLECA

Festiwal w Kokotku

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem „Ja?". Postacią przewodnią wydarzenia jest Maryja. Uczestnicy będą odkrywać siebie, podążając śladami Jej pięknego, ale i pełnego trudności życia na ziemi.

Tygodniowy program Festiwalu Życia jest bardzo bogaty. „Mamy w planie warsztaty tematyczne czy konferencje zaproszonych gości, ale będą też codzienne Msze święte, nabożeństwa nad stawem Posmyk, adoracja 24/7, ekstremalny Bieg Festiwalowicza i wieczorne koncerty" – wyliczył Szymon Zmarlicki.

Dlaczego warto przyjechać do Kokotka? „Jeżeli jesteś młodą osobą i zastanawiasz się, czy warto przyjechać na Festiwal Życia to odpowiadamy Ci, że WATRO! Znajdziesz młodych ludzi, którzy wierzą i chcą spotkać się z Bogiem i z Tobą" – zachęcił rzecznik prasowy.

„Festiwal Życia pokazał mi żywy Kościół. To jest wiara wyrażana przez śpiew, taniec, radość. Tylko z Bogiem można przeżyć pełnię życia. W czasie jednej z adoracji tak mocno poczułam obecność Boga. Tysiąc ludzi wokół mnie, a ja sam na sam z Bogiem" – mówi w świadectwie opublikowanym niedawno przez kanał FARO.TV na YouTube Zuzanna Wrzosek, jedna z uczestniczek ubiegłorocznej edycji Festiwalu Życia.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Pawlina

Nie ma dziś jednoznacznej opinii o młodzieży. Jedni widzą w niej tylko dobro, nadzieję i piękno, drudzy młodych krytykują, obwiniają, a niekiedy wręcz z rezygnacją machają na młodych ręką. Jaka jest zatem polska młodzież?

Oto...

Skomentuj artykuł

Tysiąc młodych ludzi na religijnym festiwalu w Kokotku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.