Zapisy dla pielgrzymów z Polski na Światowe Dni Młodzieży. Do kiedy będą trwać?

Zapisy dla pielgrzymów z Polski na Światowe Dni Młodzieży. Do kiedy będą trwać?
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Pielgrzymi z Polski mogą już rejestrować się w krajowym systemie na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie – powiedział PAP dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Tomasz Koprianiuk. Według szacunków polskiego biura ŚDM do Portugali pojedzie około 10 tys. pielgrzymów z naszego kraju.

Zgodnie z decyzją papieża Franciszka Światowe Dni Młodzieży 2023 odbędą się w Lizbonie od 1 do 6 sierpnia pod hasłem "Maryja wstała i poszła z pośpiechem". Centralne wydarzenia ŚDM, czyli spotkania z Ojcem Świętym, poprzedzą dni w diecezjach.

Od kiedy i do kiedy zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie?

Ks. Koprianiuk wyjaśnił, że w krajowym systemie rejestrować się mogą przez stronę internetową www.sdmpolska.pl osoby indywidualne i grupy.

"Opiekunowie grup mogą się zgłaszać, zakładając na stronie sdmpolska.pl profil, który będzie aktywny także w razie innych wydarzeń organizowanych przez nasze biuro" – powiedział. Zastrzegł, że grupy nie muszą być liczne, a liczba zgłoszonych uczestników może się zmienić.

Dodał, że na wyjazd mogą rejestrować się także osoby indywidualne, jednak organizatorzy zalecają wyjazd w grupie. "Wyjazdy grupowe są po prostu tańsze, a poza tym bezpieczniejsze" – wyjaśnił.

Poinformował, że koszt wyjazdu na ŚDM wyniesie mniej więcej 4 tys. zł. "Niestety, nie jesteśmy jeszcze w stanie dokładnie określić, ile zapłacą pielgrzymi. Wszystko zależy od tego, ile będzie kosztował pakiet pielgrzyma w Lizbonie, który pierwotnie miał kosztować ok. 200 euro. Dziś szacujemy, że ostatecznie jego koszt może być większy" – przyznał ks. Koprianiuk. Dodał, że na ostateczną kwotę wpłynie to, jakie będą ceny paliwa i kurs euro w połowie 2023 r.

Według wstępnych szacunków dyrektora KBO ŚDM z Polski na ŚDM pojedzie ok. 10 tys. pielgrzymów w wieku od 14 do 30 lat. Zaznaczył, że większość z nich poleci do Portugalii samolotem.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Pawlina

Nie ma dziś jednoznacznej opinii o młodzieży. Jedni widzą w niej tylko dobro, nadzieję i piękno, drudzy młodych krytykują, obwiniają, a niekiedy wręcz z rezygnacją machają na młodych ręką. Jaka jest zatem polska młodzież?

Oto...

Skomentuj artykuł

Zapisy dla pielgrzymów z Polski na Światowe Dni Młodzieży. Do kiedy będą trwać?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.