"Uczy nas życia prawdziwie chrześcijańskiego"

"Uczy nas życia prawdziwie chrześcijańskiego"
(fot. wikipedia.org)
KAI / im

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko jest wzorem łączenia tego co Boże i ludzkie w naszej polskiej rzeczywistości - powiedział biskup Henryk Tomasik, który wprowadził relikwie męczennika do parafii św. Stefana na radomskim Idalinie. W przyszłości kościół ma być sanktuarium polskich świętych i błogosławionych. Świątynię zbudowano jako wotum wdzięczności za życie i posługę Prymasa Tysiąclecia.

Bp Tomasik wprowadzając relikwie ks. Popiełuszki powiedział, że Błogosławiony był człowiekiem idącym drogą Ewangelii, zapatrzony w Chrystusa i głoszący ducha przebaczenia wzywając jednocześnie do tego, aby zło dobrem zwyciężać.

- Uczy nas życia prawdziwie chrześcijańskiego. Ks. Jerzy bronił godności człowieka, był oddany trosce o wolność robotników, o szacunek dla pracy. Jest także wzorem łączenia tego co Boże i ludzkie w naszej polskiej rzeczywistości. Uczestnicząc w poświęceniu obrazu bł. Jerzego, będziemy prosili, aby wstawiał się za nami, abyśmy byli wierni Chrystusowi, przeniknięci duchem Ewangelii i zatroskani o drugiego człowieka - powiedział biskup radomski.

Z kolei proboszcz parafii ks. Andrzej Jędrzejewski powiedział, że wierzymy w szczególną obecność wśród nas bł. Jerzego w znaku jego relikwii. - Chcemy Bogu, który jest źródłem wszelkiej świętości oddać chwałę i cześć. Wyrazić także wdzięczność za piękne życie i męczeńską ofiarę ks. Jerzego oraz prosić, aby był naszym orędownikiem, aby wspomagał nasze miasto, które wpisało się mocno w walkę o wolność i prawa ludzi pracy - powiedział ks. Jędrzejewski.

Homilię wygłosił ks. Stanisław Sikorski, kapelan radomskiej Solidarności. W uroczystości uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni oraz przedstawiciele związku NSZZ "Solidarność" Ziemia Radomska na czele z przewodniczącym Zdzisławem Maszkiewiczem.

W prezbiterium kościoła św. Stefana mają być umieszczane relikwie polskich świętych i błogosławionych. - Relikwie będą kolejnym nawiązaniem do tego, że nasz kościół jest pomnikiem Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, stąd idea stworzenia swoistego "Ołtarza Ojczyzny" - powiedział ks. Andrzej Jędrzejewski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Uczy nas życia prawdziwie chrześcijańskiego"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.