"Ufajcie Chrystusowi - nie fałszerzom"

7 lat temu
KAI / psd

- Zaufajcie Chrystusowi, nie ufajcie obietnicom fałszerzy - apelował abp Józef Michalik w czasie sobotniej adoracji krzyża podczas Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku. Były przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreślał, że nie można postawić miłości do kogokolwiek ponad Pana Boga. Pytał też młodzież, czy modlą się o zbawienie swoich najbliższych.

- Nigdy nie wolno miłości do Pana Boga przekreślić, rzekomo wybierając lepszą miłość do człowieka. Człowiek się nie rozwinie, jeśli będzie przekreślał Pana Boga, a wmawiał sobie, że ludzka miłość do kogokolwiek jest w tej chwili ważniejsza. Trzeba dobrze uporządkować uczucia i miłość, tę wielką perspektywę życiową - wskazywał metropolita przemyski.

Hierarcha zwrócił uwagę, że zadaniem chrześcijan jest modlitwa i troska o zbawienie i nawrócenie bliskich osób. - Czy troszczę się o zbawienie moich bliskich, tych których kocham, chłopaka, dziewczyny? A może do złego namawiam? To bardzo ważne pytanie, czy nie zagradzam drogi do zbawienia? - mówił do młodych abp Michalik.

Przestrzegał z kolei przed wróżkami i czarami, bo jak stwierdził - są to podpowiedzi szatana. - Zaufajcie Chrystusowi, nie ufajcie obietnicom fałszerzy, bo dzisiaj tych kłamców chodzi bardzo wielu po świecie - mówił.

Metropolita przemyski zaznaczył, że szatan nie wie nawet czy człowiek popełnił grzech, bo nie zna ludzkiego wnętrza, nie wie w jakiej dana osoba była sytuacji. - On tylko widzi czyn i się domyśla, bo jest inteligentny, ale do serca ludzkiego tylko Bóg ma dostęp, chce miłosierdzie okazać i na krzyżu dał temu dowód - podkreślił abp Michali.

Zwrócił też uwagę, że "im bardziej słabnie wiara, tym bardziej rosną zabobony". - Jeśli ludzie nie wierzą w Boga prawdziwego, to uwierzą we wszystko - powiedział hierarcha.

Trwające od piątku w Leżajsku Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej zakończy się w niedzielę procesją palmową i Mszą św. na Placu Targowym w centrum miasta. Na rozesłanie delegacja każdego dekanatu otrzyma replikę krzyża Światowych Dni Młodzieży i obraz Matki Bożej.

Spotkanie zgromadziło ponad 4 tys. osób z całej archidiecezji przemyskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Ufajcie Chrystusowi - nie fałszerzom"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.