Ujawniono nowe fakty w związku z tragiczną śmiercią biskupa

Ujawniono nowe fakty w związku z tragiczną śmiercią biskupa
(fot. shutterstock.com)
journalducameroun.com / kk

Na początku czerwca w miejscowości Ebebda w Kamerunie znaleziono opuszczony samochód zaginionego biskupa diecezji Bafia, Jean-Marie Balla, który zaginął dzień wcześniej. Wkrótce po tym strażacy odnaleźli ciało 58-letniego hierarchy w rzece Sanaga. Wyniki niedawnej autopsji ujawniają dodatkowe fakty związane z tajemniczą śmiercią.

Prokurator generalny Jean Fils Ntamack w opublikowanym we wtorek oświadczeniu podał aktualizację informacji dotyczących śmierci biskupa.

Czy biskup z Kamerunu został zamordowany? >>

Pierwsza autopsja została przeprowadzona w dniach od 2 do 22 czerwca przez lekarzy z dwóch lokalnych kolegiów. Drugiej dokonali zagraniczni patolodzy Interpolu, którzy przybyli do Kamerunu 29 czerwca.

"Po uważnym przebadaniu ciała odnotowano, że nie pojawiły się żadne ślady aktów przemocy w stosunku do zmarłego i podsumowano, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu było utonięcie" - czytamy w oświadczeniu prokuratury.

Takie wyniki podważają popularną tezę głoszącą możliwość planowanego zabójstwa biskupa. Śledztwo mające wyjaśnić przyczyny tragicznej śmierci biskupa Balli jest w toku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ujawniono nowe fakty w związku z tragiczną śmiercią biskupa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.