Ukraina: od jutra spotkanie Taizé we Lwowie

Ukraina: od jutra spotkanie Taizé we Lwowie
(fot. shutterstock.com)
2 lata temu
KAI / sz

Trzy tysiące młodzieży z całej Europy przybywa do Lwowa na spotkanie, organizowane przez Wspólnotę z Taizé w dniach 27 kwietnia -1 maja. Odbędzie się ono na zaproszenie Kościołów: prawosławnego, grecko- i rzymskokatolickiego. Główne modlitwy i spotkania w grupach odbędą się w centrum miasta, w sali sportowej na Kleparowie.

 

Inauguracja - z udziałem biskupów trzech Kościołów Lwowa - odbędzie się w Operze, której wizerunek znajduje się w logo spotkania. Młodzież weźmie udział w nieszporach w katedrach trzech wyznań, a w niedzielę 29 kwietnia będzie mogła pójść na nabożeństwa razem z goszczącymi ich rodzinami. Wszyscy uczestnicy będą przyjęci w domach. Popołudniami odbędą się seminaria na temat kultury, duchowości i spraw społecznych.

Ukraina: od jutra spotkanie Taizé we Lwowie - zdjęcie w treści artykułu

W prowadzenie spotkania włączają się rzymskokatolickie parafie, przyjmując licznie pielgrzymów i prowadząc warsztaty. W dzielnicy Rzęsna kilkanaścioro młodych będzie spało na plebanii tamtejszej parafii Miłosierdzia Bożego. Wśród warsztatów prowadzonych przez parafię św. Jana Pawła II jest spotkanie z wielodzietnymi rodzinami na temat macierzyństwa i ojcostwa oraz z byłymi więźniami, świadczącymi o Bożych dziełach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ukraina: od jutra spotkanie Taizé we Lwowie
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ukraina: od jutra spotkanie Taizé we Lwowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.