Papież pojedzie na Ukrainę? Zełenski potwierdza: zaprosiłem Franciszka

Papież pojedzie na Ukrainę? Zełenski potwierdza: zaprosiłem Franciszka
Fot. PAP/EPA/UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT
PAP/ kb

Wołodymyr Zełenski potwierdził, że zaprosił papieża Franciszka do złożenia wizyty na Ukrainie. "Wierzę, że uda nam się zorganizować tę ważną wizytę" - powiedział ukraiński prezydent w opublikowanym w nocy z wtorku na środę nagraniu wideo.

"Rano (we wtorek) rozmawiałem z Jego Świątobliwością Papieżem Franciszkiem o poszukiwaniu pokoju dla Ukrainy, dla naszego państwa, o okrucieństwach okupanta, o korytarzach humanitarnych dla oblężonych miast" - oświadczył ukraiński przywódca w swoim wystąpieniu.

Podróż papieża Franciszka 

Podczas tej rozmowy Zełenski zaprosił papieża na Ukrainę. "Wierzę, że uda nam się zorganizować tę ważną wizytę, która z pewnością wesprze każdego z nas, każdego z Ukraińców" - dodał prezydent.

Jak poinformował wcześniej ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz, Wołodymyr Zełenski powiedział papieżowi przez telefon, że jest on "najbardziej oczekiwanym gościem" w jego kraju.

DEON.PL POLECA

Watykański sekretarz stanu, kardynał Pietro Parolin przekazał, że nie potrafi powiedzieć, czy papież Franciszek wybierze się na Ukrainę

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież pojedzie na Ukrainę? Zełenski potwierdza: zaprosiłem Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.