Ukraińscy biskupi i kościoły różnych wyzwań apelują o modlitwę w intencji pokoju

Ukraińscy biskupi i kościoły różnych wyzwań apelują o modlitwę w intencji pokoju
(fot. Vadven / Shutterstock.com)
KAI / pk

Ogłoszony wczoraj na części terytorium Ukrainy stan wojenny, wywołał w całym kraju fale modlitwy w intencji pokoju. Zachęcają do tego Kościoły chrześcijańskie różnych wyznań.

Wczoraj Ukraina ogłosiła stan wojenny w części kraju, po niedzielnym incydencie, kiedy to Rosja zaatakowała ukraińskie okręty wojenne. W tej sytuacji katoliccy biskupi Ukrainy apelują o modlitwę w intencji pokoju.

- To, co w tej chwili dzieje się na Ukrainie, w polityce, a w szczególności na linii Ukraina-Rosja, to jest jeden wielki apel do świata, o modlitwę w intencji pokoju. Ojciec Święty Franciszek wzywa nas do wielkiej modlitwy. To jego wyzwanie powinni podchwycić wszyscy liderzy państw i wspólnot kościelnych. Niech orędzie Ojca Świętego będzie przyjęte przez wszystkich ludzi, którzy chcą się włączyć w ten nurt walki o pokój, ażeby na Ukrainie, w Europie i na świecie nastały nowe czasy, o których mówiła Matka Boża w Fatimie i teraz mówi w Medziugoriu - mówi biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło.

Wojna we wschodniej Ukrainie rozpoczęła się w 2014 r. i z różnym natężeniem trwa nieprzerwanie. Dwa tygodnie temu wizytę na Ukrainie zakończył wysłannik Watykanu kard. Peter Turkson, który zapoznał się z stanem pomocy humanitarnej w ramach zakończonej właśnie akcji "Papież dla Ukrainy". Dzięki niej na tereny ogarnięte wojną trafiło 16 mln euro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ukraińscy biskupi i kościoły różnych wyzwań apelują o modlitwę w intencji pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.