Ukraińscy biskupi o planowanych wyborach

Ukraińscy biskupi o planowanych wyborach
(fot. PAP/EPA/IGOR KOVALENKO)
KAI / mm

"Najnowsza historia niepodległej Ukrainy jeszcze nie znała takiej niespokojnej kampanii przedwyborczej, jaka miałaby miejsce w tak dramatycznych warunkach. Okupacja Krymu, zewnętrzna agresja połączona z totalną wojną informacyjną, prowokacje i sabotaż w wielu miejscowościach".

Tak w opublikowanym dziś przesłaniu greckokatoliccy biskupi Ukrainy opisują sytuację przed wyborami prezydenckimi. Apelują, by kandydaci na urząd prezydenta nie szerzyli demagogii, lecz przedstawiali konkretne programy reform, a członkowie komisji wyborczych sumiennie wypełniali swoje obowiązki. Wtedy nie będzie wątpliwości co do uczciwego przebiegu wyborów.

"25 maja nie tylko oddamy głos na jednego z kandydatów, ale także wybierzemy przyszłość naszych dzieci - czytamy w dokumencie. - Tym wyborem pokażemy, czy opowiadamy się za tymi wartościami, za które nasi rodacy ginęli w dalekiej przeszłości i zupełnie niedawno. A są to: wolność, sprawiedliwość i godność". Greckokatoliccy biskupi wezwali, by codziennie o 9:00 wieczór modlić się w świątyniach, domach i wspólnotach zakonnych czy też prywatnie za Ukrainę i o szczęśliwy przebieg wyborów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ukraińscy biskupi o planowanych wyborach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.