Ulicami Berlina przejdzie Marsz dla Życia

Ulicami Berlina przejdzie Marsz dla Życia
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Ulicami Berlina przejdzie dziś po południu Marsz dla Życia. Weźmie w nim udział grupa ponad 60 osób ze Szczecina. To przedstawiciele Bractwa Małych Stópek oraz Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, którzy co roku organizują największą manifestację w obronie życia w Polsce.

Podczas marszu, który przejdzie o 15 ulicami stolicy Niemiec, jego uczestnicy będą nieść różańce i białe krzyże, które jak tłumaczą, symbolizują "ofiary aborcji". To marsz inny od wszystkich tego typu manifetsacji w Europie.

- Łatwo się nie idzie, bo ciężko iść, kiedy ktoś w kółko zaczepia. W Szczecinie śpiewamy, wykrzykujemy hasła zgodne z polityką pro-life i nikt nam w tym nie przeszkadza. Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, natomiast w Berlinie jest to bardzo utrudnione - mówi Anna Suchy z Fundacji Małych Stópek.

Wcześniej zdarzało się, że przeciwnicy manifestacji wyrywali i niszczyli krzyże uczestnikom marszu.

DEON.PL POLECA

Fundacja Małych Stópek zajmuje się całoroczną działalność pro-life, na którą składa się pomoc materialna, ale także psychologiczna i duchowa m.in. dla matek, które zdecydują się urodzić dziecko i często zostają bez wsparcia partnera.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ulicami Berlina przejdzie Marsz dla Życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.