"Unia Europejska ma konstrukcyjny błąd"

"Unia Europejska ma konstrukcyjny błąd"
(fot. sxc.hu)
KAI / pz

W tworzeniu prawa Unia Europejska powinna w większym stopniu uwzględniać etyczne rozstrzygnięcia w prawodawstwie państw członkowskich - uważa ks. prałat Karl Jüsten, kierownik Biura Katolickiego przy niemieckim parlamencie Bundestagu.

- UE ma pewien konstrukcyjny błąd, jeśli powołuje się na rzekomą neutralność światopoglądową określonych europejskich instrumentów prawnych, to równocześnie wypłukuje z wartości prawne regulacje na płaszczyźnie narodowej - powiedział ks. Jüsten podczas corocznego spotkania w Brukseli przedstawicieli Kościołów katolickiego i ewangelickiego, i dodał: "To powinno być skorygowane".

Jego zdaniem, Unia Europejska powinna być "widzialną wspólnotą wartości". - Zadaniem Kościołów jest jej w tym pomóc i wzmacniać fundamenty UE - podkreślił niemiecki kapłan. Ponadto powinno być wyraźnie sformułowane w programie Horizon 2020 promującym badania naukowe w Unii Europejskiej w latach 2014-2020, że badania na embrionach ludzkich bądź na embrionalnych komórkach macierzystych nie mogą być finansowane ze środków Unii Europejskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Unia Europejska ma konstrukcyjny błąd"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.