UPJP2 ufunduje 10 stypendiów dla uchodźców

UPJP2 ufunduje 10 stypendiów dla uchodźców
(fot. EPA/ANTONIO BAT)
PAP / psd

"Władze uczelni zdecydowały o ufundowaniu 10 stypendiów dla uchodźców. Zostaną oni także zwolnieni z opłaty za studia" - poinformowała Monika Wiertek, rzeczniczka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie chce wesprzeć młodych ludzi, którzy zmuszeni są uciekać ze swoich krajów i zapewnić im możliwość studiów w Polsce. "Dlatego w dniu dzisiejszym władze uczelni zdecydowały o ufundowaniu 10 stypendiów dla uchodźców. Zostaną oni także zwolnieni z opłaty za studia" - poinformowała Monika Wiertek, rzeczniczka UPJPII w Krakowie.

Wiertek dodała, że szczegółowe zasady przyjęcia na studia takich osób zostaną opracowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. "Chętnie także zapewnimy im wsparcie w odnalezieniu się w nowym mieście. Jesteśmy gotowi pomóc uchodźcom zdobywać wiedzę i rozwijać się, pomimo sytuacji, w jakiej się znaleźli" - zapewniła rzeczniczka UPJPII.

Inicjatywa papieskiej uczelni z Krakowa - podkreśla rzeczniczka - to nie tylko odpowiedź na piątkowy list minister nauki skierowany do rektorów polskich uczelni, ale także na apel papieża Franciszka, który namawia Kościół do pomocy uchodźcom. "Jako Uniwersytet Papieski chcemy również włączyć się do pomocy" - mówi Monika Wiertek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

UPJP2 ufunduje 10 stypendiów dla uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.