KUL ufunduje stypendia dla uchodźców

KUL ufunduje stypendia dla uchodźców
(fot. francisco_osorio / Foter / CC BY)
KAI / kw

Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fundacja Jana Pawła II w Polsce wspólnie ufundują osiem stypendiów dla uchodźców. - W tej chwili jeszcze nie wiemy skąd będą pochodzić nasi goście, ale zgłaszamy swoją gotowość pomocy - poinformowała Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL.

Jaskuła przypomina, że kwestie dotyczące miejsca pochodzenia uchodźców powinny być ustalone oficjalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale uczelnia już teraz zgłasza swoją gotowość pomocy. - Chcemy ich wspierać i w miarę naszych możliwości otoczyć opieką - dodaje.

Rzecznik KUL przypomina, że już w ub. roku lubelska uczelnia ustanowiła program pomocowy dla uchodźców z Syrii. - W ramach tego programu udzieliliśmy wsparcia jednej rodzinie, która trafiła do Lublina, uciekając z ogarniętej wojną Syrii - poinformowała Lidia Jaskuła.

KUL bierze także udział w programie "Polski Erasmus dla Ukrainy". W ramach tego programu na polskie uczelnie zostali skierowani studenci ukraińscy, mieszkający na terenach działań militarnych. Na KUL trafiło 28 osób. W poprzednim semestrze studenci - zgodnie z programem stypendialnym - uczyli się intensywnie języka polskiego.

Od października będą studiowali wybrane przez siebie kierunki (europeistyka, zarządzanie, ekonomia, administracja i filologia polska) wraz z polskimi kolegami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

KUL ufunduje stypendia dla uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.