USA: Ateiści "ukradli" Boże Narodzenie

USA: Ateiści "ukradli" Boże Narodzenie
(fot. George Deputee/flickr.com)
KAI / drr

Po raz pierwszy od prawie 60 lat chrześcijanie z Santa Monica w amerykańskim stanie Kalifornia pokażą sceny związane z historią Bożego Narodzenia w mocno okrojonej formie.

Na skutek roszczeń ateistów, którzy domagali się przyznania im miejsc do własnych prezentacji, władze miasta postanowiły, że będą losować prawo dostępu do poszczególnych punktów parku. Choć ateiści pochodzą spoza Santa Monica, szybko przyznano im prawo promowania siebie w publicznej przestrzeni.

Przedstawiciele organizacji Santa Monica Nativity Scene, która za pomocą 14 pudełkowych scen ustawionych wzdłuż ulicy - od Zwiastowania przez Nawiedzenie św. Elżbiety, dekret Cesarza, Narodzenie w Betlejem, aż do ucieczki Świętej Rodziny do Egiptu i powrotu do Nazaretu - przybliżała historię o przyjściu Syna Bożego na Ziemię, zapowiadają, że będą walczyć o swoje prawa. Przypominają, że w parku jest mnóstwo innych miejsc, z których mogą skorzystać chętni do wyrażania swoich poglądów. Dlatego uciszanie chrześcijan i wypychanie ich z przestrzeni publicznej, narusza, ich zdaniem, zasady Konstytucji USA. Zbierają już podpisy pod zbiorowym protestem w tej sprawie.

Jedno z miejsc w parku przejęli także przedstawiciele judaizmu, którzy prezentują tu menorę nawiązującą do święta Chanuki.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: Ateiści "ukradli" Boże Narodzenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.