USA: Biden mianował nowego ambasadora w Watykanie

USA: Biden mianował nowego ambasadora w Watykanie
Fot. Iakov Kalinin / depositphotos.com
KAI / tk

Senator Joseph Donnelly został mianowany przez prezydenta USA Joe Bidena ambasadorem przy Stolicy Apostolskiej. Jego kandydaturę musi jeszcze zaakceptować Senat.

Donnelly wyraził radość z tej propozycji prezydenta. - Bardzo się ucieszę, jeśli zostanę zatwierdzony. Oczekuję wtedy współpracy ze Stolicą Apostolską w szerokim zakresie zagadnień, takich jak prawa człowieka, wolność religijna, imigracja, zmiany klimatyczne, pokój i ubóstwo - powiedział polityk.

Demokrata Joseph Donnelly był w latach 2013 - 2019 senatorem w stanie Indiana, wcześniej był przedstawicielem tego stanu w Izbie Reprezentantów. Od czasu, gdy nie udało mu się uzyskać reelekcji do Kongresu, Donnelly, absolwent prawa i katolik irlandzkiego pochodzenia, był partnerem w waszyngtońskiej firmie prawniczej, a także wykładał na Uniwersytecie Notre Dame. W ostatniej kampanii prezydenckiej Donnelly występował jako zwolennik grupy Catholics for Biden (Katolicy za Bidenem).

W ambasadzie USA przy Stolicy Apostolskiej Donnelly byłby następcą Callisty Gingrich, która funkcję ambasadora pełniła od końca 2017 do stycznia 2021 roku. Od tego czasu do chwili mianowania nowego ambasadora placówką USA kieruje Patrick Connell.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Arkadiusz Nocoń, ks. Waldemar Turek, ks. Tadeusz Wojda SAC

Książka Okruchy Ewangelii to zbiór mądrych i inspirujących homilii na rok A, B i C trzech różnych autorów, pracowników Kurii Rzymskiej. Powstała na podstawie audycji nagranych przez sekcję polską Radia Watykańskiego w latach 2009-2012 i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA: Biden mianował nowego ambasadora w Watykanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.