USA. Biskupi proszą proaborcyjnych prawników o nieprzyjmowanie komunii świętej

USA. Biskupi proszą proaborcyjnych prawników o nieprzyjmowanie komunii świętej
fot. Depositphotos
KAI / pk

Katoliccy biskupi z Kolorado ogłosili 6 czerwca list, w którym proszą aby prawnicy-katolicy, którzy w tym amerykańskim stanie głosowali za uchwaleniem ustaw proaborcyjnych, "dobrowolnie powstrzymywali się od przyjmowania komunii świętej". Chodzi o "Prawo o równości w (dziedzinie) zdrowia reprodukcyjnego" (Reproductive Health Equity Act; RHEA), którego popieranie jest - według hierarchów - "grzechem ciężkim, gdyż prowadzi ono do zabicia niewinnych dzieci".

Celem tej wprowadzonej w życie 4 kwietnia w całym stanie ustawy pod nazwą HB (House Bill) 22-1279 mają być - zdaniem ustawodawców - "fundamentalne prawa do aborcji, środków antykoncepcyjnych i inne zawiązane z rozrodczością".

Przepisy, które nie przyznają żadnych praw nienarodzonemu dziecku

Jednakże autorzy listu: arcybiskup Denver - Samuel J. Aquila, jego biskup pomocniczy Jorge H. Rodriguez oraz biskupi: Pueblo - Stephen J. Berg i Colorado Springs - James R. Golka zwrócili uwagę, że przepisy te nie przyznają żadnych praw nienarodzonemu dziecku. Podkreślili też, że "katoliccy ustawodawcy, którzy głosują na RHEA, najpewniej umieszczają siebie poza wspólnotą Kościoła". W tej sytuacji "jeśli nie będą oni żałować publicznie i nie otrzymają sakramentalnego rozgrzeszenia, to bardzo prosimy, aby dobrowolnie wstrzymali się oni od przyjmowania komunii świętej".

Informując o tym w mediach ogólnokrajowych strona Fox News dodała, że ten list biskupów powstał w kontekście "walki dotyczącej ustaw aborcyjnych" po wycieku w maju br. z Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych zarysu dokumentu, mającego na celu zniesienie tzw. Ustawy Roe v. Wade, czyli przepisów zezwalających na przerywanie ciąży, wprowadzonych w 1973 r.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

USA. Biskupi proszą proaborcyjnych prawników o nieprzyjmowanie komunii świętej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.