Modlitwa o pokój i zadośćuczynienie za grzech aborcji. Pokutne procesje przejdą w kilku miastach Polski

Modlitwa o pokój i zadośćuczynienie za grzech aborcji.  Pokutne procesje przejdą w kilku miastach Polski
fot. Depositphotos
PAP / pk

W sobotę w kilku polskich miastach, m.in. w Warszawie i Krakowie, odbędą się pokutne procesje różańcowe za Polskę. Uczestnicy chcą przez swoją modlitwę zadośćuczynić Bogu za grzech aborcji - powiedział PAP prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

Ozdoba poinformował, że uczestnicy procesji będą odmawiać różaniec w intencji Polski.

- Żyjemy w niespokojnych czasach. Sytuacja za naszą wschodnia granicą jest bardzo niestabilna. Europie grozi wojna i zdajemy sobie z tego sprawę - ocenił prezes Centrum Życia i Rodziny.

Zadośćuczynienie Bogu za grzech aborcji

Dodał, że uczestnicy chcą przez swoją modlitwę zadośćuczynić Bogu za grzech aborcji. - Aborcja jest dziś w Europie powszechnie akceptowalna. Wiele krajów w pełni zalegalizowało możliwość dokonywania aborcji. Dlatego my, jako katolicy, chcemy w sposób zorganizowany, publiczny, wynagradzać za ten grzech Panu Bogu - podkreślił.

DEON.PL POLECA


Jak zastrzegł, dzień 15 maja nie został wybrany przypadkowo - 14 maja przypada w tym roku w święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, natomiast 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.

Poinformował, że w Warszawie procesja wyruszy o godz. 15 z Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na ul. Rakowieckiej i stamtąd przejdzie przez centrum miasta, by zakończyć się na Placu Zamkowym.

Różaniec i konferencje

- Podczas procesji będziemy się modlić na różańcu i słuchać konferencji. Na Placu Zamkowym będzie błogosławieństwo, a o 17:30 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział we mszy św. w kościele Matki Bożej Łaskawej - zapowiedział.

W Krakowie procesję poprzedzi msza św. odprawiona o godz. 12:15 w Bazylice Bożego Ciała. Po mszy świętej ulicami Krakowa przejdzie procesja modlitewna, która zakończy się na Rynku Głównym.

Organizatorem wydarzenia jest nieformalna grupa skupiająca organizacje pro-life i wspólnoty katolickie - Zjednoczeni 2022. W jej skład wchodzi m.in. Centrum Życia i Rodziny, Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, Plutony Różańcowe, Droga Odważnych, Rycerstwo Niepokalanej, Rycerze św. Jan Pawła II, Akcja Katolicka i Wojownicy Maryi. "Spodziewamy się kilku tysięcy uczestników" - ocenił Ozdoba.

Jego zdaniem "różaniec jest wielkim darem dla katolików". - Wybraliśmy modlitwę różańcową, ponieważ jest to modlitwa wybrana przez Maryję i wskazana jako ta najbardziej skuteczna - podkreślił.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Modlitwa o pokój i zadośćuczynienie za grzech aborcji. Pokutne procesje przejdą w kilku miastach Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.