Modlitwa do św. Józefa o siły do pracy

Modlitwa do św. Józefa o siły do pracy
Modlitwa o siły do pracy może stać się dobrym porannym nawykiem. Fot. William Perugini / Depositphotos.com
nowenna.info / mł

Idealna praca to taka, do której chodzi się z radością i nie odczuwa się znużenia. Codzienność jest zazwyczaj inna. Jak znaleźć w sobie siłę do pracy? Z pomocą przychodzi św. Józef, a jego potężne wsparcie może naprawdę zmienić twoje życie. 

Szukasz modlitwy dla siebie? Sprawdź tutaj

DEON.PL POLECA
Jak modlić się do św. Józefa? 

Przede wszystkim pamiętaj, że modlitwa do św. Józefa nie stawia go na równi z Bogiem. To Bóg udziela wszelkich łask, a święci, będąc blisko Niego, mogą skutecznie prosić Go w naszych intencjach. Święty Józef jest jednym z najbardziej ukochanych i zaufanych Boga - był przecież odpowiedzialny za Jezusa i stał się Jego ziemskim ojcem. Dlatego bardzo wiele próśb ludzie wierzący kierują właśnie do św. Józefa.

Modlitwa do św. Józefa o siły do pracy 

By pomodlić się tą prostą modlitwą do św. Józefa, możesz udać się do kościoła lub kaplicy, ale także uklęknąć w swoim mieszkaniu lub w myślach pomodlić się tuż przed rozpoczęciem pracy. Modlitwę rozpocznij od znaku krzyża. Odmawiaj ją z zaufaniem, że dobry Bóg obdarzy cię łaską, której teraz bardzo ci potrzeba. 


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących,

uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami;

bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych.

Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie.
To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.

 

Poznaj inne modlitwy do świętego Józefa i świadectwa jego działania

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Pytlarz

Święty Józef - patron naszych czasów

To już trzecia część bestsellerowej serii Cudów świętego Józefa. Słynna mistyczka Marta Robin uważała, że XXI wiek będzie należał do świętego Józefa. Ta książka jest tego bezsprzecznym dowodem. Zamieszczone...

Skomentuj artykuł

Modlitwa do św. Józefa o siły do pracy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.