USA: biskupi przeciwni bezpłatnym pigułkom wczesnoporonnym dla studentek

USA: biskupi przeciwni bezpłatnym pigułkom wczesnoporonnym dla studentek
(fot. Exe Lobaiza/cathopic.com)
2 lata temu
KAI / ms

Trzej najbardziej wpływowi biskupi kalifornijscy zaprotestowali przeciwko bezpłatnemu dostępowi do pigułek wczesnoporonnych w państwowych szkołach wyższych w tym stanie USA.

Biskupi zwrócili się z apelem do tamtejszych diecezji, aby wspólnie przeszkodzić w uchwaleniu projektu ustawy pod nazwą "SB 24".

W swoim apelu arcybiskup José Gómez z Los Angeles zwrócił się do wiernych, aby przypomnieli sobie o wartościach. Podkreślił, że współczujące społeczeństwo powinno mieć więcej do zaoferowania, niż "tylko danie kobietom w trudnej sytuacji możliwości zakończenia życia ich dzieci zanim przyjdą na świat". Katolicy powinni wywrzeć nacisk na parlamentarzystów, aby ustawa nie została uchwalona.

Projekt ustawy jest "bezprzykładnym mieszaniem się w sprawy wyższych uczelni", napisał w liście pasterskim biskup diecezji Sacramento, Jaime Soto. Zaapelował do chrześcijan, aby w modlitewnej nowennie modlili się przeciwko takiej decyzji. W nowennie od 3 do 11 sierpnia wierni będą się modlić do Matki Bożej z Guadalupe, patronki dzieci nienarodzonych, o Jej wstawiennictwo, aby ustawa nie doszła do skutku. Z kolei arcybiskup San Francisco, Salvatore Cordileone nazwał SB 24 ustawą "niebezpieczną i bezprzykładną", z którą należy walczyć.

Przedstawiony projekt stanowi lekko zmienioną wersję ustawy, która nie przeszła w Kalifornii w ubiegłym roku. Szacunkowe koszty tej inicjatywy w wysokości 10,2 mln dolarów mają zostać sfinansowane ze środków prywatnych. Przychodnie uczelniane miałyby wydawać tabletki wczesnoporonne studentkom bezpłatnie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: biskupi przeciwni bezpłatnym pigułkom wczesnoporonnym dla studentek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.