USA: cięcia budżetowe nie kosztem ubogich

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

O kryteria moralne w debacie nad cięciami budżetowymi zaapelowali amerykańscy biskupi. Katolicki episkopat Stanów Zjednoczonych wezwał senatorów do brania pod uwagę ludzkiego i moralnego charakteru reform finansowych.

W Kongresie trwa budząca olbrzymie emocje debata nad ograniczeniem katastrofalnego deficytu w finansach federalnych. Administracja prezydenta Baracka Obamy musi ograniczyć dług publiczny, by uleczyć bliski bankructwa budżet federalny.

Biskupi przypominają, by cięcia kosztów nie obejmowały wydatków na opiekę zdrowotną i systemy emerytalne. Podobne zaniepokojenie episkopatu wywołuje redukcja funduszy na pomoc międzynarodową dla krajów bardzo ubogich.

Hierarchowie apelują o kontynuowanie projektów solidarności w najbiedniejszych częściach świata, co pośrednio przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa międzynarodowego.

Ich zdaniem konieczna jest redukcja wydatków wojskowych i rezygnacja z finansowania programów o mniejszym znaczeniu.

Biskupi są przekonani, że konieczna jest ochrona ubogich i najsłabszych grup społecznych. Naczelną zasadą w tej reformie musi być promocja ludzkiego życia i jego godności – napisali w liście do senatorów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: cięcia budżetowe nie kosztem ubogich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.