USA: podziały w Kościele coraz głębsze, nie potrafimy się różnić

USA: podziały w Kościele coraz głębsze, nie potrafimy się różnić
(fot. shutterstock.com)
1 rok temu
KAI / sz

W Rzymie przebywa z wizytą ad limina kolejna grupa amerykańskich biskupów, tym razem z północno-zachodnich diecezji Stanów Zjednoczonych. Wczoraj zostali przyjęci przez papieża.

Franciszek rozmawiał z nimi przez 2,5 godziny. Było to – jak podkreśla abp Alexander Sample z Portlandu – wyjątkowe doświadczenie braterstwa. Jego zdaniem Franciszek chce swym przykładem uczyć biskupów, aby w ten sam sposób odnosili się do swych kapłanów.

Biskupi rozmawiali z papieżem o silnej sekularyzacji, którą naznaczony jest ten region Stanów Zjednoczonych. Na Alasce poważnym wyzwaniem jest brak kapłanów, a parafie są od siebie bardzo oddalone. Do niektórych można dotrzeć jedynie samolotem lub łodzią – opowiadał bp Andrew Bellisario.

Podczas spotkania z Ojcem Świętym amerykańscy biskupi poruszyli też bolesny problem podziałów w Kościele. Zdaniem abp. Paula Etienne’a sytuacja radykalnie się pogorszyła w ostatnich latach. Trzeba przypominać, że katolicy mogą mieć różne opinie, nawet ze sobą walczyć, ale ostatecznie jesteśmy jedną rodziną, musimy sobie przebaczać i okazywać miłość – zauważa metropolita z Seattle. Dodał on, że papież wie, jakich napięć doświadczają amerykańscy biskupi. Zachęcił ich do wytrwałości i wierności, aby byli blisko Pana i wspierali się nawzajem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Karolina Korwin Piotrowska, Grzegorz Kramer SJ
31,43 zł
44,90 zł

Takim językiem o takich rzeczach w naszym kraju nikt jeszcze z księdzem nie rozmawiał.

Będzie hałas. Będzie #WRZENIE

Lewaczka i ksiądz. Karolina Korwin Piotrowska i Grzegorz Kramer SJ. Kontrowersyjna dziennikarka i popularny jezuita. Wybuchowa mieszanka...

Skomentuj artykuł

USA: podziały w Kościele coraz głębsze, nie potrafimy się różnić
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.