USA: prawa człowieka, a nie ideologia

Radio Watykańskie

Episkopat USA sprzeciwia się zawłaszczaniu kampanii o respektowanie praw człowieka do realizacji innych celów. Wczoraj amerykański Kościół ogłosił, że jest zmuszony wycofać się z członkowstwa w Leadership Conference on Civil Rights, czyli szerokiej koalicji organizacji społecznych i religijnych, które od 1950 r. wspólnie propagują ideę praw obywatelskich.

Koalicja po raz kolejny rozszerzyła zakres swej działalności o inicjatywy, które są sprzeczne z naszymi przekonaniami – czytamy w oficjalnym oświadczeniu episkopatu. Jako przykład takiego postępowania biskupi podali udzielenie poparcia nowej członkini Sądu Najwyższego, Elenie Kagan, mianowanej 10 maja przez prezydenta Obamę. Biskupi uznali to za niedopuszczalne upolitycznienie organizacji, które jest tym bardziej rażące, że sędzina Kagan jest znaną propagatorką aborcji.

Również wczoraj episkopat USA wezwał kongresmanów do poparcia międzypartyjnej inicjatywy ustawodawczej, która ma zmodyfikować przyjęty w marcu program reformy służby zdrowia. Proponowane poprawki mają zagwarantować nieopłacanie aborcji z kieszeni podatnika, a także ochronę wolności sumienia pracowników medycznych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA: prawa człowieka, a nie ideologia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.