USA: wyjątkowy prezent więźniów dla papieża

USA: wyjątkowy prezent więźniów dla papieża
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / jm

Więźniowie z Filadelfii przygotowali własnoręcznie zrobiony fotel dla papieża Franciszka na Mszę św. kończącą VIII Światowe Spotkanie Rodzin. W niedzielę 27 września papież osobiście im podziękuję podczas spotkania z osadzonymi i ich rodzinami.

W niedzielne przedpołudnie Franciszek odwiedzi więzienie Curran Fromhold położone na północno-wschodnim skraju miasta i spotka się tam z grupą 100 osadzonych kobiet i mężczyzn oraz ich rodzinami. Ponadto osobiście podziękuje za specjalny prezent.

Grupa więźniów przygotował fotel papieski, przeznaczony na Mszę św. w Filadelfii. Został wyrzeźbiony z litego bloku orzecha. Konstrukcja krzesła odznacza się prostotą, która stała się znakiem rozpoznawczym papieża Bergoglio.

Więzienie Curran Fromhold zostało otwarte w 1995 roku, jest przeznaczone dla oczekujących na proces i skazanych na niższe wyroki. Uznawane jest za jeden z najnowocześniejszych obiektów penitencjarnych w USA. Z zewnątrz wygląda jak nowoczesna szkoła, a ściany murów pokryte są muralami wykonanymi przez więźniów. Obecnie przebywa tam 2.8 tys. skazanych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: wyjątkowy prezent więźniów dla papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.