Uzdrowienie kobiety zadziwia cały Izrael

Uzdrowienie kobiety zadziwia cały Izrael
(fot. Randall Niles / Foter.com / CC BY-NC)
6 lat temu
KAI / kn

Przez ostatnie kilka dni cały Izrael mówił i podziwiał niezwykłe uzdrowienie Teresy Daoud. Wszyscy musieli uznać, że z punktu widzenia medycyny przypadek ten jest niewytłumaczalny - donosiły izraelskie media. Jak zaznaczano, jedynym możliwym wyjaśnieniem była siła jej wiary. Sama Teresa odpowiadając na liczne pytania stwierdzała krótko: "Jezus, Mesjasz Izraela, uzdrawia również dzisiaj".

Gdy Teresa Daoud przyszła do szpitala Ichilov w Tel Awiwie stwierdzono u niej wielkiego i złośliwego raka. Lekarze dawali jej szanse przeżycia tylko pod warunkiem, że podda się amputacji nogi. To, co się działo przez kilka kolejnych miesięcy wprawiło w zdumienie nie tylko lekarzy ale cały Izrael.

"Jeśli ktoś opowiadałby mi historię cudownego uzdrowienia Teresy kilka miesięcy temu, to bym powiedział, że jest szalony i skierowałbym go do szpitala psychiatrycznego" - powiedział prof. Jakub Bickel, ordynator oddziału onkologii ortopedycznej szpitala Ichilov. "Ale byłem tutaj i zobaczyłem to na własne oczy" - dodał.

To, co profesor zobaczył, opisał jako złośliwy guz wielkości pomarańczy. "Biopsja pokazała, że jest to sarkoma, jeden najagresywniejszych i przerażających guzów rakowych jakie mamy" - wyjaśnił Bickel. "Z guzem takiej wielkości można było zastosować jedyne leczenie, które mogliśmy zaproponować Teresie - amputację nogi" - stwierdził ortopeda.

Byłam zaszokowana, kiedy lekarz mi to powiedział" - opowiadała Teresa, nauczycielka przyrody w szkole średniej. "Myślałam, że lekarz mówi o kimś innym. Ale nie miałam wyboru". Pacjentka zaczęła przygotowywać się do życia z jedną nogą. Przesłała do sprawdzenia wykonane już badania i zdjęcia rentgenowskie do USA, aby i tam potwierdzono postawioną już diagnozę. "Niestety, odesłano mi je z tym samym rezultatem: aby ratować pani życie noga musi być amputowana" - wspomina.

W dniu zabiegu, po tym jak Teresa już od trzech dni przebywała w szpitalu, została poinformowana, że operacja z powodów technicznych zostaje przesunięta. Gdy w końcu przybyła w nowym terminie i właśnie miała trafić na salę operacyjną, po raz kolejny powiedziano jej, że ze względu na wielką liczbę nagłych przypadków, amputacja znowu musi zostać przełożona. Gdy Teresa otrzymała nowy termin zabiegu, w międzyczasie bardzo zachorowała jej matka. Decyzja o zaopiekowaniu się nią, po raz kolejny przesunęła datę operacji.

"Trzy razy zmieniał się termin zabiegu. Dla mnie był to jasny sygnał z nieba, żebym nie dawała się zoperować" - wyznała Daoud. Telewizja izraelska pokazywała zdjęcia modlącej się Teresy w jednym z kościołów na północy kraju. "Kiedy powiedziała mi, że nie chce aby amputować jej nogi, nie mogłem tego zrozumieć. Sądziłem, że niedługo umrze" - mówił prof. Bickel "Jej decyzja sprawiła mi przykrość" - dodał.

Trzy miesiące później do biura profesora weszła Teresa z szerokim uśmiechem na twarzy. "Co się pani stało?“ - zapytał zdziwiony lekarz. "Modliłam się" - odpowiedziała. Oszołomiony Bickel natychmiast wysłał Teresę na badanie tomografem komputerowym, gdyż naocznie nie dało się niczego stwierdzić. Nowotwór radykalnie się zmniejszył. "Coś takiego jest po prostu niemożliwe" - powiedział profesor. - Guz takiej wielkości nigdy nie może się skurczyć tak jak to miało miejsce w przypadku Teresy" - stwierdził.

Lekarze nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Postanowiono jeszcze raz wykonać biopsję. Jednak żadnego nowotworu nie stwierdzono, całkowicie zniknął z ciała. "Kilkakrotnie sprawdzaliśmy wyniki badań" - mówił nadal zdumiony profesor. "Nie mogliśmy po prostu zaakceptować tego, że bez żadnego zabiegu rak po prostu zniknął" - dodał.

Izraelskie media donosiły o cudzie. Wszyscy musieli uznać, że przypadek Teresy jest niewytłumaczalny. Jedynym możliwym wyjaśnieniem była siła jej wiary.

Pracownicy szpitala, reporterzy przychodzili do domu Teresy mając nadzieję, że odkryją inne przyczyny uzdrowienia. Próbowali jedzenia, które miała w domu, sprawdzali wodę, którą na co dzień pije. Nie znaleźli jednak żadnego logicznego wytłumaczenia. A jest jedno jedyne, niezaprzeczalne i streszczające się w odpowiedzi Teresy na liczne pytania: "Jezus, Mesjasz Izraela, uzdrawia również dzisiaj".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Uzdrowienie kobiety zadziwia cały Izrael
Komentarze (31)
W
wierzacy
16 stycznia 2014, 16:17
A,juz myslalem,ze cudu dokonal Jan Pawel II.Jestem rozczarowany.
O
oszolom
16 stycznia 2014, 16:09
cud sie zdarzyl,poniewaz lekarze zdecydowali sie na operacje(kilka razy na jej szczescie odroczona) i nie wykonali najpierw chemioterapii,ktora zabija caly otganizm ,zyczynajac od systemu immunologicznego,oraz naswietlan rtg ,,ktore sie do zniszczen organizmu dokladaja.Choroba matki i zwiazany z nia stress odwrocil system nerwowy od uwagi na wlasne cialo i w tym czasie organizm wybronil sie sam.Jest to potwierdzone naukowo ,ale,ale Firmy mafijno-farmaceutyczene nie pozwalaja na to,bo wowczas bedzie po dochodach.Wystarczy popatrzec na reklamy lekow.Najpierw zabrania uzywac sie naturalnych ziol ,bo szkodliwe,mastepnie reklamuje sie leki farmaceutyczne oparte na ""bazie doskonalych ziol"
B
Beata
11 stycznia 2014, 17:28
Rzeczywiście , cuda się zdarzają i to nie rzadko. Sama kilku doświadczyłam, ale największy cud w mojej rodzinie to uzdrowienie dziecka chorego od noworodka- zarażonego od razu na oddziale salmonellą : Mój 2 -letni synek nagle wyzdrowiał, a miał OB 255/105, 27 tyś. białych ciałek i po dwóch latach codziennego przyjmowania antybiotyków ( m. in. Gentamycyny, więc przestał reagować na dźwięki)  i szykowano nas do wymiany jego wątroby. Nagle wyniki badań pokazały, że wydalił wirusa zółtaczki typ B, C , a stało się to wiele lat temu - po dniu modlitw za chorych, który przypada 11 lutego, a który Jan Paweł II ustanowił Światowym Dniem Chorych To była nowa inicjatywa naszego Papieża -  I rok - o czy nie miałam pojęcia. Obecnie syn jest studentem prawa, śpiewa operowo i nie jest na żadnej diecie. Chwała Panu!!!
D
danka
9 stycznia 2014, 18:22
Nie zobaczycie a uwierzycie.Tak mówił Pan Jezus do swoich uczniów.Pamiętam jak zapytano już nie żyjącego Prof.Religę czy miał w swojej pracy zawodowej przypadki wyzdrowienia nie wytłumaczalne medycznie.Stwierdził,że tak osobiście w jego pracy nastapiły uzdrowienia,których w żaden sposób nie dało się udowodnić medycznie.Musiało to nastąpić pod wpływem jakiś wyższych sił.Ja osobiście bardzo w to wierzę a zwłaszczato,że prawdziwa głęboka modlitwa czyni cuda.Pan Jezus nadal uzdrawia poprzez modlitwy osób świeckich i świętych np.poprzez modlitwę Błogosławionego Jana Pawła II,Błogosławionego Stanisława.Święci i Błogosławieni są skutecznymi orędownikami Boga Ojca.Wiara i modlitywa czyni cuda.Będzie jeszcze tak,że obecni przeciwnicy Kościoła zaczną wierzyć i zmienią swoje poglądy.
W
Wiii
9 stycznia 2014, 15:44
Bogu niech będą dzięki.
J
jahas
9 stycznia 2014, 15:15
alleluja!!
MAŁGORZATA PAWŁOWSKA
MAŁGORZATA PAWŁOWSKA
9 stycznia 2014, 13:46
Lepiej niech jej przypadek zbadają lekarze i poznają prawdziwe przyczyny zmniejszenia guza. To może pomóc uratować wiele innych osób, a nie wygodna hipoteza, że oto wydarzył się cud. No przecież zbadali na wszelkie możliwe sposoby. Nie jeden lekarz, zarówno przed, jak i po. Uzdrowiciel, przewidując sceptycyzm, zadbał o to. Kto nie chce uwierzyć, nie uwierzy, ani w cud, ani w Uzdrowiciela-Mesjasza. Woli trwać w niewierze, chorobie toczącej duszę jak rak.
T
tm
9 stycznia 2014, 13:36
do tlumaczenia najlepiej wybrac wyszukiwarki jak ktos ma google chrome albo iron, ewentualnie inna z tlumaczem mozilla chocby
T
tm
9 stycznia 2014, 13:27
Dla wszystkich niedowiarków i tych którzy poprostu zobaczyć: <a href="http://www.mako.co.il/news-israel/health/Article-698139f89a95341004.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=1018193925">http://www.mako.co.il/news-israel/health/Article-698139f89a95341004.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=1018193925</a> oraz <a href="http://luzesdeesperanca.blogspot.com/2014/01/israel-pasmo-israelense-catolica-e.html">http://luzesdeesperanca.blogspot.com/2014/01/israel-pasmo-israelense-catolica-e.html</a>
A
ania
9 stycznia 2014, 13:24
kiedy czytam takie arykulu od razy me serce szybciej bije! ciesze sie ze rodzicie moi przekazali mi wiare.
T
tomek
9 stycznia 2014, 12:39
Dzięki Jezu. Dzieki. Takich wydarzeń na świecie jest wiele, ale media o tym nie mówią. Natomiast sami uzdrowieni wiedza, kto to wszystko uczynił.
Z
zulkawaw
9 stycznia 2014, 11:39
Niech będzie Chwała Jezusowi Chrystusowi, za to, że otwiera nam oczy a my go nie chcemy dostrzec i dopuścic do naszego życia!
Z
zulkawaw
9 stycznia 2014, 11:38
Niech będzie Chwała Jezusowi Chrystusowi, za to, że otwiera nam oczy a my go nie chcemy dostrzec i dopuścic do naszego życia!
J
Jaheb
9 stycznia 2014, 11:21
Lepiej niech jej przypadek zbadają lekarze i poznają prawdziwe przyczyny zmniejszenia guza. To może pomóc uratować wiele innych osób, a nie wygodna hipoteza, że oto wydarzył się cud.
AF
Antonina Fey
9 stycznia 2014, 10:22
To wspaniale!!!! i jak ja ooogromnie zazdroszcze pani Teresie Daoud wiary!!!
P
probaton
9 stycznia 2014, 10:02
Chwała Jezusowi, Mesjaszowi!
J
joana
9 stycznia 2014, 06:40
Dzięki Ci Boże!
PP
po prostu wierzący
8 stycznia 2014, 23:03
Siostra bliźniaczka ?  ;) ...a może przypadek...? Tylko, że ja twierdze iż przypadki są jedynie w gramatyce a naszym życiem kieruje Boża Opatrzność. Bądź uwielbiony Jezu Chryste, Tobie chwała i część przez wszystkie wieki wieków! Amen
K
kasia
8 stycznia 2014, 22:42
Jezus uzdrawia i dziś tylko tak trudno co nie którym w to uwierzyć.Chwała Panu za cuda które czynisz żeby w końcu przejżeli i uwierzyli.
J
Jadzia
8 stycznia 2014, 22:42
Jezus działa! Na przekór niewierze, chwała Mu, alleluja!
D
donata
8 stycznia 2014, 21:59
Chwała Panu!
V
Viola
8 stycznia 2014, 20:54
TYLKO JEZUS -CHWAŁA MU
A
Asia
8 stycznia 2014, 20:49
no :D Chwała Jezusowi! 
M
m.
8 stycznia 2014, 20:14
Chwała Panu!
A
Agata
8 stycznia 2014, 19:59
Jezu bądź uwielbiony na wieki!
J
ja
8 stycznia 2014, 19:26
Niech Bóg w Trójcy Jedyny będzie wysławiany zawsze i wszędzie ... teraz i zawsze i na wieki, wieków. Amen.
T
tak
8 stycznia 2014, 18:38
Niech Bóg w Trójcy Jedyny będzie wysławiany zawsze i wszędzie
K
KS
8 stycznia 2014, 18:09
Siostra bliźniaczka ?  ;)
P
Piotr
8 stycznia 2014, 18:05
Chwała Panu!
P
pios
8 stycznia 2014, 18:01
Chwała Panu :) ...nie inaczej! Dzięki Ci Panie
P
Paweł
8 stycznia 2014, 17:56
Chwała Panu :)

Skomentuj artykuł

Uzdrowienie kobiety zadziwia cały Izrael
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.