W 2015 roku papież złoży wizytę w Paragwaju?

W 2015 roku papież złoży wizytę w Paragwaju?
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pk

Konferencja Biskupów Paragwaju potwierdziła informację, która ukazała się na łamach dziennika "Ultima Hora“, że w 2015 roku papież Franciszek odwiedzi ten kraj.

W ramach wizyty w Paragwaju papież ma odwiedzić znane sanktuarium maryjne Caacupe - poinformowała "Ultima Hora“. Tamtejszy biskup Claudio Gimenez powiedział gazecie, że w związku z planowaną wizytą papieża rozpoczęto już prace przy przebudowie bazyliki w Caacupe. W marcu 2015 r. do Paragwaju przyjedzie nowy szef watykańskiej dyplomacji, abp Paul Richard Gallagher, aby omówić szczegóły papieskiej wizyty.

Również prezydent Peru, Ollanta Humala Tasso pragnie, aby papież odwiedził jego kraj. W miniony piątek prezydent Tassso został przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka i przy tej okazji wręczył papieżowi oficjalne zaproszenie do złożenia wizyty w Peru. Informacje mediów na ten temat potwierdził minister spraw zagranicznych Gonzalo Gutierrez. "Cały kraj ma jeszcze we wdzięcznej pamięci wizytę Jana Pawła II“ - wspominał peruwiański minister na lamach gazety "El Peruano".

Jak dotąd, oficjalnie została potwierdzona tylko jedna podroż zagraniczna papieża w 2015 roku - w styczniu do Sari Lanki i na Filipiny. Jako bardzo prawdopodobne wymieniane są też dwie inne wizyty: w USA z okazji 8. Światowego Dnia Rodzin, który planowany jest na wrzesień w Filadelfii oraz w Hiszpanii z okazji uroczystości 500. rocznicy urodzin mistyczki i doktora Kościoła, św. Teresy z Avili, którą papież Franciszek otacza wielka czcią.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W 2015 roku papież złoży wizytę w Paragwaju?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.