W Chile powstało centrum ds. przeciwdziałania przestępstwom seksualnym wobec nieletnich

W Chile powstało centrum ds. przeciwdziałania przestępstwom seksualnym wobec nieletnich
(fot. cathopic.com)
2 lata temu
KAI / pk

Ojciec Święty wyraził wdzięczność za powstanie w Chile centrum ds. przeciwdziałania przestępstwom seksualnym wobec nieletnich. Na jego otwarcie przedstawiono wideoprzesłanie, w którym Franciszek apeluje o uczynienie wszystkiego, co w naszej mocy, by ochronić niewinne serce dziecka.

Projekt "Centrum Cuida" powstał we współpracy Katolickiego Uniwersytetu w Chile oraz "Fundacji zaufania", którą powołały do życia ofiary nadużyć, jakich dopuścił się były już ksiądz Fernando Karadima. Orędzie papieskie zostało przekazane administratorowi apostolskiemu Santiago de Chile i wielkiemu kanclerzowi Uniwersytetu Katolickiego abp. Celestino Aósowi.

"Chcę być obecny w tym dniu, w którym nabiera kształtu «Centrum Cuida». Ma ono nie tylko zajmować się różnymi bieżącymi problemami i zapobieganiem tym czynów, ale również prowadzić prace badawcze i wypracowywać strategię mającą na celu ratowanie coraz większej liczby nieletnich przed tym wszystkim, co jest wyrazem nadużyć, różnych form manipulacji, tego wszystkiego, co w jakiś sposób niszczy ich serca" - powiedział Franciszek. Wyraził uznanie za to, że "wraz ze wszystkimi naukami pomocniczymi, które zamierzacie tu wykorzystać, macie na względzie serce dzieci, serce nieletnich, opiekę nad sercem dziecka".

"Centrum Cuida" to instytucja akademicka, której celem jest podjęcie badań naukowych, promocja rozwiązań politycznych oraz rozwój narzędzi zapobiegania i konkretnych działań. Będą w nim pracować naukowcy i profesjonaliści z różnych dziedzin, którzy zajmą się szczegółowymi studiami na temat przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Chile powstało centrum ds. przeciwdziałania przestępstwom seksualnym wobec nieletnich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.