W częstochowskim Oknie Życia znaleziono dwuletnią dziewczynkę

W częstochowskim Oknie Życia znaleziono dwuletnią dziewczynkę
fot. Paul Hakimata - hakimata.com / Depositphotos
KAI / pk

W poniedziałek po godz. 21.00 w Oknie Życia im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Częstochowie zostało znalezione dziecko. Około dwuletnia dziewczynka czuje się dobrze.

Przy dziecku pozostawiono list z informacją o imieniu. Zawiadomiono policję, a dziecku zapewniono opiekę lekarską.

To już szóste dziecko znalezione w częstochowskim Oknie Życia im. bł. Edmunda Bojanowskiego prowadzonym przez siostry służebniczki przy ul. św. Kazimierza 1.

Okno Życia zostało otwarte i poświęcone 28 grudnia 2008 r. przez abp. Stanisława Nowaka, ówczesnego metropolitę częstochowskiego. Powstało z inicjatywy Caritas archidiecezji częstochowskiej i Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny (służebniczek starowiejskich).

DEON.PL POLECA

Można w nim zostawić dziecko, którego matka nie chce lub nie może wychować. Najpierw trafia ono do szpitala, a potem do nowej rodziny.

Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna „Dom Życia” im Leonii Nastał to placówka, która zapewnia całodobową opiekę i wychowanie dzieciom wymagającym szczególnej opieki, które ze względu na stan zdrowia wymagający stosowania specjalistycznej opieki i rehabilitacji nie mogą zostać umieszczone w rodzinnej pieczy zastępczej lub w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Jedna chwila może zmienić twoje życie na zawsze

Międzynarodowa gwiazda piłki nożnej jest na dobrej drodze do podpisania wielomilionowego kontraktu, gdy dochodzi do serii wydarzeń, które gwałtownie kończą jego karierę.

Piękna kelnerka walcząca o przetrwanie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W częstochowskim Oknie Życia znaleziono dwuletnią dziewczynkę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.