PE określił aborcję jako "podstawową opiekę zdrowotną". Abp Gądecki: ideologia bierze górę nad rozumem

PE określił aborcję jako "podstawową opiekę zdrowotną". Abp Gądecki: ideologia bierze górę nad rozumem
fot. Salve TV / YouTube
KAI / pk

"Kultura życia, o jakiej myśleli Ojcowie Założyciele UE przeradza się w kulturę śmierci i wykluczenia, a ideologia bierze górę nad rozumem" - napisał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

W czwartek wieczorem PE przyjął raport, w którym m.in. określa aborcję jako "podstawową opiekę zdrowotną".

DEON.PL POLECAAbp Gądecki napisał na Twitterze: "Wyrażam głęboki smutek po rezolucji Europarlamentu, w której wzywa się do zapewnienia możliwości zabijania dzieci nienarodzonych Parlament Kultura życia, o jakiej myśleli Ojcowie Założyciele UE przeradza się w kulturę śmierci i wykluczenia, a ideologia bierze górę nad rozumem".

Na sesji plenarnej w Brukseli eurodeputowani stosunkiem głosów 378 do 255, przy 42 głosach wstrzymujących się, opowiedzieli za przyjęciem tekstu, znanego jako raport Matića. Stało się to na dwa dni przed audiencją Ojca Świętego, dla przewodniczącego tego gremium, włoskiego polityka centrolewicowego, Davida Sassoli.

Przyjęty raport określa aborcję jako "podstawową opiekę zdrowotną" i stara się przedefiniować klauzulę sumienia jako "odmowę leczenia".

 

Zatwierdzony dokument stwierdza, że naruszanie "zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych" jest "formą przemocy wobec kobiet i dziewcząt". Wcześniej eurodeputowani odrzucili dwie próby zablokowania kontrowersyjnego raportu.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

PE określił aborcję jako "podstawową opiekę zdrowotną". Abp Gądecki: ideologia bierze górę nad rozumem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.