W Izraelu przybywa chrześcijan. Jest ich o 1,4 proc. więcej niż rok temu

W Izraelu przybywa chrześcijan. Jest ich o 1,4 proc. więcej niż rok temu
Fot. Birute Vijeikiene / depositphotos.com
KAI / tk

Według izraelskiego Centralnego Biura Statystycznego w tym kraju rośnie społeczność chrześcijańska. W Izraelu mieszka obecnie ok. 182 tys. chrześcijan, o 1,4 proc. więcej niż rok temu. Stanowią oni 1,9 procent ogółu ludności.

Większość chrześcijan zamieszkuje północ kraju i jest wśród nich mniej rodzin wielodzietnych w porównaniu z innymi grupami religijnymi.

DEON.PL POLECAWedług CBS, w Izraelu mieszka obecnie ok. 182 tys. chrześcijan, o 1,4 proc. więcej niż rok temu. Ogólnie rzecz biorąc, chrześcijanie stanowią 1,9 procent ogółu ludności. Ponad trzy czwarte z nich (76,7 proc.) to arabscy chrześcijanie. Siedem procent całej ludności arabsko-izraelskiej to chrześcijanie. Przy średniej liczbie dzieci poniżej 17 roku życia wynoszącej 1,93, liczba dzieci w rodzinach chrześcijańskich była niższa niż w rodzinach żydowskich (2,43) i muzułmańskich (2,60).

Większość arabskich chrześcijan, w sumie prawie 84 proc., mieszka w północnej części kraju lub w regionie Hajfy. Nazaret i Hajfa to miasta z największą liczbą ludności arabsko-chrześcijańskiej, odpowiednio 21 400 i 16 500 chrześcijan. Jerozolima jest na trzecim miejscu z 12 900 chrześcijanami. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku chrześcijan niearabskich. Mieszkają oni głównie w Tel Awiwie i centrum kraju (około 42 procent).

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Puciłowski OP

Żyj wiarą, która nie boi się myśleć

Misją każdego dominikanina są dwie rzeczy: szukanie prawdy i dzielenie się owocami kontemplacji. A co jeśli natrafi się na dominikanina nieco przekornego, uszczypliwego i dość upartego? Łagodnego jak...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W Izraelu przybywa chrześcijan. Jest ich o 1,4 proc. więcej niż rok temu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.