W Japonii dynamicznie rozwija się kult Jezusa Miłosiernego

W Japonii dynamicznie rozwija się kult Jezusa Miłosiernego
(fot. Holy Year of Mercy / youtube.com)
KAI / pk

Kult Jezusa Miłosiernego dynamicznie rozwija się w Japonii. W Tokio działa "Centrum Miłosierdzia", które koordynuje działalność różnych grup modlitewnych w całym kraju.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w kościele pw. św. Michała Archanioła w Tokio Meguro odbędą się pod przewodnictwem o. Pawła Janocińskiego, dominikanina i duszpasterza Polonii w Kraju Kwitnącej Wiśni, centralne obchody uroczystości z udziałem wiernych z całej Japonii.

Wielkim propagatorem kultu Bożego Miłosierdzia w Japonii był polski dominikanin, o. Julian Różycki OP, który również przetłumaczył wraz z japońskim franciszkaninem o. Karolem Atsushi Shoji OFM "Dzienniczek" św. siostry Faustyny Kowalskiej. Jego pierwsze wydanie ukazało się w 2011 r. Ponadto ks. Shoji od kilku lat prowadzi grupę wiernych studiujących "Dzienniczek" polskiej świętej. "Centrum Miłosierdzia" to organizacja świeckich, którzy organizują Msze św. m.in. w intencji japońskich kapłanów. Na początku były one organizowane w klasztorze dominikanów w Tokio Shibuya. Później Msze św. były odprawiane w Tokio Yotsuya w sali Towarzystwa Kobiet Japońskich. Od 5 lat Msze św. ku czci Miłosierdzia Bożego odprawiane są kościele św. Michała Archanioła przy klasztorze sióstr Opatrzności Bożej. Bierze w nich udział ok. 300 wiernych. Eucharystia pod przewodnictwem o. Janocińskiego jest odprawiana zawsze z wystawionymi relikwiami św. Jana Pawła II. Z kolei w tokijskiej katedrze pw. Najświętszej Maryi Panny w eksponowanym miejscu znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego, a w gablocie niedaleko ołtarza głównego relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Dużą popularnością w Japonii cieszy się książka "Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego" irlandzkiego misjonarza o. Seana Ryle, wieloletniego dyrektora Katolickiego Centrum Rodziny w Fukuoka. W książce o. Ryle, korzystając z "Dzienniczka" św. Faustyny o Miłosierdziu Bożym jako o akcie miłości, wyjaśnia relacje między miłosierdziem a sprawiedliwością, omawia obraz "Jezu, ufam Tobie", wyjaśnia genezę święta Miłosierdzia Bożego oraz wprowadza w nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Autor wyjaśnia też, jaka jest istota tego kultu i, że jego konsekwencją jest wprowadzenie miłosierdzia w życie codzienne.

W końcowej części książki zawarte są modlitwy św. Faustyny: akty uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Przytoczone są też cytaty z encykliki "Dives in misericordia" Jana Pawła II. Na okładce widnieje reprodukcja obrazu z napisem po polsku: "Jezu, ufam Tobie".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Japonii dynamicznie rozwija się kult Jezusa Miłosiernego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.