W Jerozolimie odbyła się ekumeniczna Droga Krzyżowa w intencji pokoju m.in. za Ukrainę

W Jerozolimie odbyła się ekumeniczna Droga Krzyżowa w intencji pokoju m.in. za Ukrainę
W Jerozolimie odbyła się ekumeniczna Droga Krzyżowa w intencji pokoju (Fot. vaticannews.va/pl)
Vaticannews/dm

W Jerozolimie odbyła się ekumeniczna Droga Krzyżowa w intencji pokoju. Szczególnie modlono się za pogrążoną w wojnie Ukrainę. 22 marca uczestnicy przeszli uliczkami Via Dolorosa w Starej Jerozolimie.

Modlitwa została zorganizowana z inicjatywy arabskojęzycznej parafii Najświętszego Zbawiciela - mówi Radiu Watykańskiemu pracująca w Kustodii Ziemi Świętej siostra Miriam Michalak ze Zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza.

DEON.PL POLECAStare Miasto, Jerozolima (Fot. vaticannews.va/pl)Stare Miasto, Jerozolima (Fot. vaticannews.va/pl)

Do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej zostali zaproszeni również przedstawiciele innych wyznań. Przede wszystkim można było zauważyć obecność Kościoła prawosławnego greckiego.

- Zauważyłam też wśród uczestników dziennikarzy rosyjskich, którzy relacjonowali i nagrywali cały przebieg tej Drogi Krzyżowej. Stacje były odczytywane po arabsku i angielsku - mówi siostra Michalak.

- Jak to zazwyczaj bywa w Jerozolimie, w tym wydarzeniu uczestniczyło wiele sióstr zakonnych, habitowych i bezhabitowych, które posługują w różnych środowiskach. Przez uczestnictwo w tej Drodze Krzyżowej łączyliśmy się też w modlitwie, do której nawołuje Ojciec Święty, w modlitwie całego Kościoła o pokój na Ukrainie - dodaje.

Vaticannews/dm

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

W Jerozolimie odbyła się ekumeniczna Droga Krzyżowa w intencji pokoju m.in. za Ukrainę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.