Papież: w wojnie nie ma zwycięstwa, wszystko jest porażką

Papież: w wojnie nie ma zwycięstwa, wszystko jest porażką
Papież Franciszek podczas audiencji generalnej, 23 marca 2022 r. Fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI / PAP
KAI / mł

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty nawiązał do agresji wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i zaapelował o modlitwę, by podjęto wspólną pracę na rzecz pokoju.

- Chciałbym poświęcić chwilę by przypomnieć o ofiarach wojny. Docierają do nas wiadomości o osobach wypędzonych, o ludziach uciekających, zabitych, rannych. Jakże wielu poległych żołnierzy z jednej i drugiej strony! Są to wieści śmierci - mówił papież.

- Prośmy Pana życia, aby uwolnił nas od tej śmierci wojny. Z wojną wszystko się traci, wszystko. W wojnie nie ma zwycięstwa, wszystko jest porażką. Niech Duch Pański uwolni nas wszystkich od tej potrzeby autodestrukcji, która przejawia się w prowadzeniu wojny. Módlmy się też, aby rządzący zrozumieli, że kupowanie i produkowanie broni nie jest rozwiązaniem problemu. Rozwiązaniem jest wspólna praca na rzecz pokoju i - jak mówi Biblia - uczynienie z broni narzędzi pokoju.

Na koniec Franciszek zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy do Matki Bożej. 

DEON.PL POLECA

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Henri J. M. Nouwen

Czynienie pokoju jest pełnoetatowym zadaniem dla wszystkich chrześcijan.
Henri J. M. Nouwen

To najbardziej prorocza książka Henriego Nouwena, na łamach której głosi on przesłanie pokoju, które jest dzisiaj potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. 

Według...

Skomentuj artykuł

Papież: w wojnie nie ma zwycięstwa, wszystko jest porażką
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.