W Kazachstanie powstaje nowy obraz Maryi. Każdy jego detal ma znaczenie

W Kazachstanie powstaje nowy obraz Maryi. Każdy jego detal ma znaczenie
fot. EWTN / YouTube
Opoka / pk

W Kazachstanie powstaje niezwykły wizerunek Maryi, która trzyma na rękach małego Jezusa. Obraz zostanie umieszczony w jedynym sanktuarium Maryjnym w Kazachstanie i prawdopodobnie pobłogosławiony przez papieża Franciszka.

Maryja przedstawiona na wizerunku ma kazachskie rysy twarzy i wzrok skierowany nieco w bok. Jak informuje portal Opoka, jest to oznaka skromności, która jest bardzo ważna w kazachskiej kulturze. Trzymany przez Maryję Jezus ma na sobie ubranie dorosłego mężczyzny - rzymską tunikę, która jest zapowiedzią Jego przyszłej śmierci.

Obraz maluje ceniony w Kazachstanie artysta, który o swoim dziele mówi tak:

"Kazachskie zdobienia, podobnie jak wszystkie inne na całym świecie, mają swoją własną symbolikę. Nimb jest wykonany w formie gwiazdy. Z jednej strony jest kwiat, z drugiej gwiazda, a z kolejnej część kazachskiego dywanu «Tuskeiz». Aureola Dzieciątka Jezus przyjmuje natomiast formę shanyrak, godła Kazachstanu, wpisanego w krzyż jako znak powszechności zbawienia" - cytuje artystę portal Opoka.

Papież odwidzi Kazachstan w dniach 13-15 września. Jego pielgrzymka będzie się obywać pod hasłem "Posłańcy pokoju i jedności". Będzie to jego 38. podróż zagraniczna Franciszka i ograniczy się tylko wizyty w stolicy kraju - Nur-Sułtanie. Papież weźmie udział w VII Kongresie Zwierzchników Światowych i Tradycyjnych Religii, na który ma przybyć niemal sto delegacji z 60 państw. Spotka się też z miejscowymi katolikami - "małym Kościołem na stepie".

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

W Kazachstanie powstaje nowy obraz Maryi. Każdy jego detal ma znaczenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.