"W Kościele jest miejsce dla każdego człowieka"

"W Kościele jest miejsce dla każdego człowieka"
(fot. youtube.com)
KAI / ml

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny przyjął na tradycyjnym spotkaniu noworocznym kilkuset samorządowców: przedstawicieli władz wojewódzkich, prezydentów miast, radnych, burmistrzów, starostów i wójtów z Dolnego Śląska.

- Jest miejsce dla każdego przy żłóbku Jezusa, podobnie jak jest miejsce dla każdego człowieka w Kościele - zapewnił hierarcha podczas uroczystej Mszy św. która poprzedziła spotkanie.
W homilii podczas Mszy św. we wrocławskiej katedrze abp Kupny - nawiązując do tekstów biblijnych - przywołał obraz walczących ze sobą ciemności i światła, podkreślając, że z ciemnością w sercu człowieka mamy do czynienia wówczas, gdy ten poddaje się pysze, kłamstwu i dba jedynie o własne interesy. 
- Chrystus swoją nauką rozświetla mroki naszego życia - mówił arcybiskup, zachęcając samorządowców, by nie tylko słuchali słów Ewangelii, ale by ona stała się ich życiowym programem.
W dalszej części homilii metropolita nawiązał do przesłania Uroczystości Objawienia Pańskiego, a podkreślając, że trzej mędrcy nawiedzający Jezusa w Betlejem nie należeli do Narodu Wybranego. 
- Jest miejsce dla każdego przy żłóbku Jezusa. Podobnie jest miejsce dla każdego człowieka w Kościele - zapewnił hierarcha.
Po Mszy św. samorządowcy spotkali się z metropolitą w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Wspólnie złożono sobie noworoczne życzenia.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"W Kościele jest miejsce dla każdego człowieka"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.