W Łodzi odbędzie się I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet

W Łodzi odbędzie się I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet
W Łodzi odbędzie się I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet (ot. ks. Paweł Kłys/Archidiecezja Łódzka)
PAP/mk

"Charyzmat i apostolstwo kobiet w Kościele" to temat pierwszego Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet czynnie działających w Kościele rzymskokatolickim, które odbędzie się 22 października w Łodzi - poinformowało biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Forum adresowane jest do liderek i osób odpowiedzialnych za prowadzenie grup, duszpasterzy tych wspólnot, diecezjalnych duszpasterzy kobiet oraz pań, które w diecezji animują działania duszpasterskie skierowane do kobiet - przekazał w komunikacie delegat ds. Duszpasterstwa Kobiet KEP bp Wiesław Szlachetka.

Zjazd odbędzie się pod hasłem "Charyzmat i apostolstwo kobiet w Kościele". "Celem spotkania będzie wspólna modlitwa i "wymiana myśli w kontekście tego, jak kobiety i wspólnoty kobiece ożywiają i duchowo wzbogacają Kościół" oraz "w jaki sposób i w jakich przestrzeniach mogą prowadzić działalność apostolską" - wyjaśnił bp Szlachetka.

W programie przewidziano m.in. konferencję pt. "Charyzmat kobiecości - dar i misja, którą wygłosi salezjanka s. Dorota Chwiła z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaplanowano również pracę w grupach oraz wspólną liturgię. Mszy św. będzie przewodniczył metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś - czytamy w komunikacie.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.kierunekniebo.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zuzanna Radzik

- Puk puk.
- Kto tam?
- To my, więcej niż połowa Kościoła!

Taki improwizowany dialog krzyczały kobiety w stronę hierarchów udających się na synod w 2018 roku.

Ruch równouprawnienia w Kościele to...

Skomentuj artykuł

W Łodzi odbędzie się I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.