W najbliższą niedzielę w Krakowie odbędzie się Modlitwa za Zranionych w Kościele katolickim

W najbliższą niedzielę w Krakowie odbędzie się Modlitwa za Zranionych w Kościele katolickim
(fot. depositphotos.com)
KAI / jb

W najbliższą niedzielę w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się Modlitwa za Zranionych w Kościele katolickim. Wydarzeniu będzie towarzyszyć spotkanie z psychologiem.

“Szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie” - podkreślono na stronie krakowskiego sanktuarium poświęconemu papieżowi Polakowi.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy w modlitwie chcą towarzyszyć ofiarom nadużyć seksualnych w Kościele katolickim. Spotkania, organizowane są raz na kwartał przez świeckich katolików z Krakowa, którzy pragną w modlitwie wesprzeć pokrzywdzonych.

Wydarzenie rozpocznie się 21 czerwca o godz. 18:00 Mszą św. w intencji osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym w Kościele katolickim. Po niej nastąpi Modlitwa za Zranionych w Kościele katolickim, którą poprowadzi ks. Artur Chłopek, duszpasterz pokrzywdzonych z powodu wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne w archidiecezji krakowskiej.

Spotkanie zakończy rozmowa z psychologiem Ewą Kusz, podczas której uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jakie rany ten grzech Kościoła zadaje osobom skrzywdzonym oraz jak takie zranienia można zaleczyć. Organizatorzy przewidzieli także możliwość zadawania pytań.

Transmisja wydarzenia będzie prowadzona na kanale YouTube Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W najbliższą niedzielę w Krakowie odbędzie się Modlitwa za Zranionych w Kościele katolickim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.