Warszawa: inicjatywa „Zranieni w Kościele” zaprasza na modlitwę za osoby skrzywdzone przemocą seksualną

Warszawa: inicjatywa „Zranieni w Kościele” zaprasza na modlitwę za osoby skrzywdzone przemocą seksualną
(fot. Jack Sharp / Unsplash)
KAI / kk

– Osoby zranione przemocą seksualną w Kościele wymagają naszej solidarności i wsparcia. Od roku służymy im w ramach Inicjatywy „Zranieni w Kościele”. Modlitwa, którą organizujemy, wypływa z tej samej intencji – mówi Jakub Kiersnowski, członek Inicjatywy „Zranieni w Kościele”, prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie.

Specjalne nabożeństwo odbędzie się w piątek 28 lutego 2020 roku o 19.30 w kościele świętego Marcina przy ul. Piwnej 9/11 w Warszawie.

– Również my, jako członkowie i członkinie Kościoła, jesteśmy poranieni czynami jego przedstawicieli. Dlatego potrzebujemy modlitwy: przede wszystkim za osoby skrzywdzone, ale też za całą naszą wspólnotę – dodaje Kiersnowski, zapraszając wszystkich chętnych na modlitwę w intencji osób zranionych przemocą seksualną w Kościele.

Nabożeństwo, które odbędzie się 28 lutego 2020 roku o 19.30 w kościele świętego Marcina w Warszawie, stanowi jednocześnie oddolny udział w ustanowionym w Kościele rzymskokatolickim w Polsce Dniu modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

DEON.PL POLECA

Inicjatywa „Zranieni w Kościele” to istniejący od marca 2019 roku telefon zaufania i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele. Tworzą ją świeccy katolicy zatroskani o bliźnich skrzywdzonych przez przedstawicieli Kościoła. Co tydzień, w każdy wtorek od godziny 19 do 22, psychoterapeutki dyżurują przy telefonie zaufania, wysłuchując osób skrzywdzonych oraz udzielając im informacji o możliwościach otrzymania pomocy prawnej, psychologicznej czy duchowej, a także kierując je do odpowiednich i zaufanych specjalistów. Od chwili powołania inicjatywy do życia podczas niemal 50 dyżurów odebranych zostało ponad 100 telefonów. Większość spraw to historie dotąd nigdzie niezgłaszane.

Po modlitwie będzie możliwość porozmawiania z przedstawicielami Inicjatywy, pobrania materiałów promocyjnych do rozwieszenia na przykład w parafii oraz wsparcia działań.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Warszawa: inicjatywa „Zranieni w Kościele” zaprasza na modlitwę za osoby skrzywdzone przemocą seksualną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.