W nocy zaczął płonąć zabytkowy kościół. "Zobaczyłem, że pali się wieża kościelna" [WIDEO]

W nocy zaczął płonąć zabytkowy kościół. "Zobaczyłem, że pali się wieża kościelna" [WIDEO]
(fot. facebook.com/ infoilawa)
PAP / tvn24.pl / jb

W niedzielę rano straż pożarna ściąga spaloną iglicę kościoła we wsi Frednowy (Warmińsko-mazurskie). W czasie burzy w nocy z soboty na niedzielę w wieżę kościoła uderzył piorun.

Jak poinformował PAP oficer prasowy straży pożarnej w Iławie Krzysztof Rutkowski wieża, w którą uderzył piorun była murowana, zwieńczona drewnianą iglicą.

- Iglica runęła na dach, na szczęście nie spowodowała pożaru dachu, udało nam się szybko opanować sytuację - powiedział strażak.

Jak poinformował tvn24 jeden ze świadków wydarzenia o 2:30 obudził go piorun, chwilę później wyrzuciło korki z licznika na zewnątrz. Kiedy wyszedł, zobaczył, że pali się wieża kościelna. Od razu zadzwonił po pomoc.

POŻAR KOŚCIOŁA W MIEJSCOWOŚCI FREDNOWY W GMINIE IŁAWA!

???? POŻAR KOŚCIOŁA W MIEJSCOWOŚCI FREDNOWY W GMINIE IŁAWA! W świątynię najprawdopodobniej trafił piorun... Więcej: http://www.infoilawa.pl/aktualnosci/item/58103-pozar-zabytkowego-kosciola-we-frednowach-runela-iglica-zdjecia-i-nagrania-internautow Nagranie: Paweł Ziółkowski.

Opublikowany przez Info Iława Sobota, 15 czerwca 2019

Spalona iglica wciąż leży na dachu kościoła, dlatego strażacy w niedzielę rano rozpoczęli ściąganie jej z dachu. Rutkowski w rozmowie z PAP dodał, że pożar strawił drewniane schody wieży, ale zamocowany tam dzwon nadal wisi.

- W czasie pożaru, w uzgodnieniu z proboszczem, strażacy wynieśli też ruchome elementy wyposażenia świątyni. Na szczęście pożar się nie rozprzestrzenił - dodał Rutkowski.

Kościół we wsi Frednowy, w który uderzył piorun, zbudowano w latach 1754-68.

W nocy z soboty na niedzielę przez woj. warmińsko-mazurskie przechodziły gwałtowne burze, straż pożarna interweniowała ponad 200 razy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

W nocy zaczął płonąć zabytkowy kościół. "Zobaczyłem, że pali się wieża kościelna" [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.