W piątek konferencja Episkopatu w związku z nowymi obostrzeniami

W piątek konferencja Episkopatu w związku z nowymi obostrzeniami
Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0
2 miesiące temu
PAP/kb

W związku z ogłoszeniem nowych obostrzeń sanitarnych na piątek na godz. 10 zaplanowano briefing prasowy rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszka Gęsiaka SJ.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w czwartek, że od soboty 27 marca do 9 kwietnia będzie obowiązywał nowy limit osób w miejscach kultu religijnego "analogiczny jak w przypadku handlu wielkopowierzchniowego", czyli jedna osoba na 20 m kw. przy zachowaniu odległości min. 1,5 m.Obecny limit wiernych to maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 metra. W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest też zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

Z kolei w środę minister zdrowia i sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński we wspólnym komunikacie zaapelowali o bardzo poważne podejście do obowiązującego limitu liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach.

Niedzielski i bp Miziński podkreślili, że "trzecia fala epidemii jest faktem i stanowi obecnie największe zagrożenie dla zdrowia oraz życia Polaków". "Nie można pozostawać obojętnym wobec rosnącej liczby zakażeń" – wskazali.

Zaznaczyli, że dziś potrzeba nam odpowiedzialności indywidualnej i zbiorowej, ponieważ to ona – obok szczepionki – jest "najważniejszą bronią w walce z epidemią".

Resort zdrowia poinformował w czwartek o 34 151 przypadkach zakażenia koronawirusem. To najwięcej od początku epidemii. Zmarło 520 chorych.

W Polsce od 4 marca 2020 r., gdy wykryto pierwszy przypadek COVID-19, zakażenie potwierdzono u 2 154 821 osób, z których 50 860 zmarło.

Źródło: PAP / kb

Autorka: Karolina Kropiwiec

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
25,83 zł
36,90 zł

Spójrz na siebie z łagodnością

Pragniesz zaakceptować siebie taką, jaką jesteś? Poczuć się kobietą spełnioną, żyjącą pełnią życia? Jak często obwiniasz się za to, że nie radzisz sobie z bólem, strachem i brakiem sił? Czy...

Skomentuj artykuł

W piątek konferencja Episkopatu w związku z nowymi obostrzeniami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.