W piątek papież Franciszek opuści szpital i wróci do Watykanu

W piątek papież Franciszek opuści szpital i wróci do Watykanu
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP / tk

W piątek papież Franciszek opuści szpital i wróci do Watykanu - poinformował dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. W Poliklinice Gemelli papież przebywa od 7 czerwca, kiedy przeszedł operację jamy brzusznej z powodu przepukliny rozetnej, jaka powstała po dawnym zabiegu chirurgicznym.

Papież Franciszek opuszcza szpital

W komunikacie przekazanym w czwartek dziennikarzom watykański rzecznik napisał, że rekonwalescencja po operacji przebiega prawidłowo, a wyniki badań są dobre. W środę papież zjadł kolację z osobami, które opiekują się nim w szpitalu.

DEON.PL POLECA

W czwartek rano Franciszek spotkał się z całym zespołem, który go operował, by wyrazić swą wdzięczność, a także między innymi z kierownictwem Polikliniki Gemelli.

Papież odwiedził także oddział onkologii i neurochirurgii dziecięcej, którego pacjenci w dniach jego pobytu w szpitalu przekazali mu liczne listy, rysunki i życzenia. Spotkał się tam także z rodzicami chorych dzieci i personelem medycznym.

"Pozdrawiając obecnych Jego Świątobliwość skierował podziękowania dla całego personelu medycznego za profesjonalizm i wysiłek, by złagodzić cierpienia drugiej osoby nie tylko przy pomocy lekarstw, ale także poprzez czułość i człowieczeństwo" - podkreślił rzecznik w komunikacie.

Na jego zakończenie oznajmił: "Ekipa medyczna, opiekująca się papieżem Franciszkiem potwierdziła, że zostanie wypisany z Polikliniki Gemelli rano w piątek 16 czerwca". Papieskie audiencje zawieszone są do 18 czerwca.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

W piątek papież Franciszek opuści szpital i wróci do Watykanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.