W Rzepedzi trwają rekolekcje „Bieszczady dla Jezusa zimą”

W Rzepedzi trwają rekolekcje „Bieszczady dla Jezusa zimą”
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
KAI / pp

46 osób bierze udział w rekolekcjach „Bieszczady dla Jezusa zimą”. Odbywają się one w ośrodku oazowym w Rzepedzi, leżącym na granicy Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Spotkanie pełni rolę formacyjną, warsztatową i integracyjną.

Rekolekcje są zarazem szkołą ewangelizatora i przygotowują do corocznej Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa” (WEB). Biorą w nich udział zarówno ci, którzy brali już udział w letniej akcji, jak i ci, którzy nigdy na niej nie byli. Są to już jednak osoby po wstępnej formacji, które prowadzą regularne życie sakramentalne i mają fundament wiary.

Paweł Kołodziej w WEB-ie uczestniczył dwa razy. W tym roku chciałby pojechać ponownie. Jego zdaniem zimowe spotkanie jest świetnym pomysłem. – Sprzyja to zacieśnieniu więzi, a także wymianie informacji i spostrzeżeń na temat tego, co było dobre, a co można poprawić. To bardzo pomaga zorganizować kolejne „Bieszczady dla Jezusa” – mówi w rozmowie z KAI.

Moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej ks. Mateusz Rutkowski wskazuje, że zimowe rekolekcje mają 4 zadania: modlitwę, formację, integrację i warsztaty.

– Stawiamy na modlitwę, na adorację, jest czas na modlitwę wspólnotową, modlitwę przez uwielbienie, przez liturgię i na modlitwę osobistą. Drugi punkt to jest formacja. Mieliśmy blok zajęć z księdzem egzorcystą, który dużo mówił o tym jak Jezus jest potrzebny i ważny i jakie znaczenie ma uwielbienie w życiu chrześcijanina i ewangelizatora – mówi ks. Rutkowski.

Ważnym celem rekolekcji jest integracja. Zarówno uczestnicy, jak i prowadzący przyznają, że w trakcie tygodniowej, wakacyjnej akcji nie ma czasu, żeby pobyć razem i się poznać. Co roku natomiast przyjeżdżają nowe osoby, należące do różnych wspólnot, które współtworzą WEB. – To też ważne, żeby mieć czas dla siebie, taki nieoficjalny przy kawie, na spacerze – zauważa ks. Rutkowski.

Sobotnie popołudnie upłynęło pod znakiem warsztatów „Media, Kościół, ewangelizacja”. Uczestnicy omawiali także zadania związane z tegoroczną akcją „Bieszczady dla Jezusa”. Odbędzie się ona od 20 do 26 lipca w Polańczyku i okolicach Jeziora Solińskiego.

Rekolekcje „Bieszczady dla Jezusa zimą” zgromadziły 46 osób w różnym wieku, także rodziny z dziećmi. Odbywają się one w ośrodku oazowym w Rzepedzi. Leży on na terenie Beskidu Niskiego, ok. 50 metrów od geograficznej granicy z Bieszczadami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
25,83 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W Rzepedzi trwają rekolekcje „Bieszczady dla Jezusa zimą”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.