W sobotę w Krakowie spotkanie młodych pod hasłem "Wstań! Chrystus cię woła!"

W sobotę w Krakowie spotkanie młodych pod hasłem "Wstań! Chrystus cię woła!"
Fot. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej / Facebook.com
PAP / mł

W sobotę w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II młodzi z archidiecezji krakowskiej spotkają się w sanktuarium Świętego Jana Pawła II na Białych Morzach pod hasłem "Wstań! Chrystus Cię woła. Młodzi u Jana Pawła II" – poinformowało biuro prasowe archidiecezji krakowskiej.

"Wstań! Chrystus Cię woła. Młodzi u Jana Pawła II" to wspólna inicjatywa sanktuarium św. Jana Pawła II i archidiecezji krakowskiej. Spotkanie wpisuje się również w sympozjum poświęcone młodzieży, które 20-23 października odbędzie się w Krakowie w ramach działań Rady Konferencji Episkopatów Europy (Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae). Dlatego tego dnia młodym towarzyszyć będą ich rówieśnicy wraz z biskupami z różnych krajów starego kontynentu.

Jak poinformowała archidiecezji krakowska, biskupi wraz z przedstawicielami z krajów europejskich pochylą się nad tematem młodych w Kościele.

"Poprzez wykłady, panele dyskusyjne i prace w grupach podzielą się doświadczeniami z własnych wspólnot oraz zastanowią się, w jaki sposób w obecnych czasach przekazywać młodzieży Chrystusowe wołanie" – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji.

DEON.PL POLECA

Centralnym punktem obchodów będzie msza św. o godz. 16.30. Przewodniczyć jej będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Msza św. będzie transmitowana na antenie TVP 3 Kraków. Po mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie "KRoK do Lizbony", które wpisuje się w przygotowania do wyjazdu na zaplanowane 1-6 sierpnia 2023 r. Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Wieczór zakończy wspólne uwielbienie w duchu ŚDM, które prowadzone będzie przez młodych archidiecezji krakowskiej w różnych językach. Ostatnim punktem wydarzenia będzie wspólnie odśpiewanie "Barki" o godz. 21.37 – poinformowali autorzy komunikatu.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

W sobotę w Krakowie spotkanie młodych pod hasłem "Wstań! Chrystus cię woła!"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.