"W ten sposób modlisz się o własne potępienie". Kapłan o modlitwie, która nas zabija

"W ten sposób modlisz się o własne potępienie". Kapłan o modlitwie, która nas zabija
(fot. shutterstock.com)
Lech Dorobczyński OFM / kw

"Modlitwa o własne potępienie" - taką notkę na swoim profilu na Facebooku zamieścił duszpasterz, Lech Dorobczyński OFM.

- Jeśli codziennie odmawiasz Modlitwę Pańską, i mówisz słowa: "Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom", a nie chcesz wybaczyć drugiemu człowiekowi, modlisz się o własne potępienie - napisał franciszkanin, powołując się na słowa ojca Hieronima, jednego ze współbraci.

DEON.PL POLECAMoc tej modlitwy jest zatem uwarunkowana tym, w jakim stopniu my sami przebaczamy naszych siostrom i braciom.

Proboszcz parafii św. Antoniego z Padwy wskazał jednocześnie, że "Bóg jest gotowy na wybaczenie. On ma na imię Miłosierdzie".

Dodał także, powołując się na Księgę Syracha: - Ale Bóg potrafi też powiedzieć ostro: "Tego, który się mści, spotka zemsta Pana: On grzechy jego dokładnie zachowa w pamięci. Odpuść przewinę bliźniemu, a wówczas, gdy błagać będziesz, zostaną ci odpuszczone grzechy".

Jezu, Ty się tym zajmij! Modlitwa o przebaczenie >>

Co robić kiedy nie potrafimy przebaczyć? Ojciec Lech ma prostą receptę: - Jeśli nie potrafisz wybaczyć, idź z tą sprawą do Boga i Mu o tym powiedz: "Ej, ja nie umiem, więc Ty to zrób we mnie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Meszuge

Rozwiązanie problemu alkoholizmu

Wielu jest takich, którzy pytają: „i po co to wszystko?”. Są i tacy, którzy twierdzą, a nawet upierać się będą, że przecież to wszystko nie ma sensu. Tym nic, zupełnie nic nie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"W ten sposób modlisz się o własne potępienie". Kapłan o modlitwie, która nas zabija
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.